Носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг ще срещне на

...

Борусия изтегли късата клечка в жребия за Купата на Германия

Носителят на Купата на Германия Република България Лайпциг ще срещне на личен терен Борусия (Дортмунд) на четвъртфиналите в тазгодишното издание. Борусия (Дортмунд) взе купата на страната през 2021-а година.

Шампионът Байерн (Мюнхен) пък се падна също вкъщи - против Фрайбург, който предходната година загуби финала. В изтегленият в неделя чоп Айнтрахт (Франкфурт) също получи домакинско преимущество - против сензацията от този сезон Унион (Берлин).
 Борусия (Дортмунд) заплете възела в Бундеслигата

Хората на Терзич се постановиха с 4:1 над Херта

Щутгарт, който се бори за оцеляването си в Бундеслигата, ще гостува на Нюрнберг. " Червено-черните " от Нюрнберг са единственият клуб, който доближи до тази фаза на шампионата без да е част от елита на страната.

Република България Лайпциг и Борусия (Дортмунд) се срещнаха на финала в шампионата през 2021-а година, когато " жълто-черните " победиха с 4:1 с помощта на голове на Джейдън Санчо и Ерлинг Холанд. Така треньорът Марко Розе ще срещне някогашния си тим, откакто от лятото на 2022-а година се реалокира в Лайпциг.