Носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг продължава защитата на

...

Лайпциг е на четвърфинал за Купата на Германия след бой над Хофенхайм

Носителят на Купата на Германия Република България Лайпциг продължава отбраната на трофея, откакто победи с 3:1 Хофенхайм и се класира за 1/4-финалите на шампионата през този сезон. Още до почивката " алените бикове " имаха задатък от два гола и макар че гостите върнаха един, в последна сметка справедливо носителят на купата продължи напред.

Емил Форсберг откри резултата още в деветата минута, когато с удар от границата на наказателното поле изпрати топката до дясната греда на вратата на Бауман, вкарвайки петия си гол през сезона. " Червените бикове " продължиха да играят по-добре и разумно удвоиха задатъка си до почивката. В 42-рата минута Лаймер направи 2:0, откакто получи от Симакан в наказателното поле, обърна се добре и стреля точно в далечния ъгъл.

В 77-ата минута Хофе ненадейно се върна в мача. Анхелиньо центрира отляво към границата на вратарското поле, където Долберг бе оставен непокрит и засече с глава.

Надеждите на гостите обаче бяха попарени скоро, защото в 84-тата минута Тимо Вернер, който преди този момент пропусна няколко доста положителни обстановка, най-накрая съумя да се разпише, откакто Поулсен го изведе добре и той стреля около Бауман за крайното 3:1.

Така Лайпциг се класира за 1/4-финалната фаза на шампионата за четвърти път в последните пет сезона.