Носителят на Купата на България представя своя отбор след зимната

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Царско село 1:0, кошмар за "червените" - КОНТУЗИЯ

Носителят на Купата на България показва своя тим след зимната пауза. " Червените ", подсилени от нови попълнения, а и със завърнали се от травми играчи, излизат за последната си другарска среща преди подновяването на шампионата.
Съперник на " армейците " ще бъде различен отбор от Първа лига - Царско село. Двубоят сред двата тима ще се състои на стадион " Българска войска ". Той ще стартира в 15:00 часа и ще можете да го следите .

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
В средата на второто полувреме се стигна до доста неприятна обстановка. Играч на Царско село влезе извънредно жестоко, безогледно и излишно в краката на Тибо Вион. Футболистът на " алените " нямаше по какъв начин да продължи и бе наложително изваден от терена, след което бе вкаран в колата за спешна помощ и потегли към болница.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
В 3-ата минута ЦСКА стигна до корнер. Греъм Кери центрира към Томас Лам. Финландецът не съумя да уцели празната врата. Две минути по-късно Ндиае избави рисков удар на Греъм Кери. Отново ирландецът затрудни Ндиае с удар в 12-ата минута.
В 16-ата минута Вилдсхут излезе самичък против вратаря, само че стреля право в Ндиае. В 22-ата Кери още веднъж центрира от корнер, Юга стреля и топката беше изчистена.
24` - 1:0! Греъм Кери центрира от ъглов удар и Юрген Матай с глава извежда ЦСКА напред.
В 35-ата минута Томас Лам отляво опита извеждащ пас към Кери. Ирландецът не съумя да стигне до топката и да я овладее. В 40-ата минута Полиезе центрира от директен свободен удар към Лукарели. Защитникът на Царско село не съумя да затрудни Бусато.
СЪСТАВИ
ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай, 23. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо
Царско село: Хадим Ндиае – Мартин Кавдански, Николай Николаев, Матео Лукарели, Давиде Витурини, Пиер Зебли, Валентино Пулиезе, Седрик Каломбо, Давиде Масела, Венцислав Христов
ПРЕДИ ДВУБОЯ
Равенство против Стал Миелец (1:1), влиятелен триумф с 3:1 над втория в Русия Динамо Москва, победен триумф с 5:1 над Шахтьор Караганда, тежът разгром с 0:4 от Академия Пандев и триумф с 2:0 над Литекс - това е равносметката за Стойчо Младенов досега от контролите.
Предстои последната такава - домашен мач против Царско село. " Царете " са на последната 14-та позиция в родната Първа лига и имат 11 точки от 19 мача - 5 пункта по-малко от 13-ия Пирин Благоевград. Царско село възобновява сезона с мач против Берое на 20 февруари.
За ЦСКА пък напълно скоро се възобновява борбата за купата, която ще е жестока, откакто в последния мач за 2021-ва година тимът победи Лудогорец и е единствено на 2 точки от върха. " Армейците " възобновяват сезона с анулиран мач против Локомотив София, който ще се състои на 13 февруари.
Източник: sportlive.bg