Носителят на Купата на България по баскетбол за мъже от

...

Черноморец изхвърли Рилски спортист от турнира за Купата на България

Носителят на Купата на България по баскетбол за мъже от последните два сезона Рилски състезател отпадна от конкуренцията след проваляне от Черноморец в първия четвъртфинал на тазгодишното издание на шампионата. Бургазлии победиха самоковци за повторно в границите на по-малко от седмица, като този път надвиха с 82:78 (15:29, 18:10, 23:9, 13:21, 13:9) след продължение в „ Арена София “ в столицата, където се организира Финалната осмица от през днешния ден до петък, 24 март.

Черноморец чака на полуфиналите на следващия ден от 18:00 часа спечелилия от втория четвъртфинал сред Левски и Берое. „ Сините “ и старозагорци излизат един против различен в 15:15 часа.

Баскетболистите на Рилски състезател започнаха по-уверено и поведоха с 29:15 след първите 10 минути игра. С панер на Йордан Минчев самоковци дръпнаха с 18 точки – 39:21 при оставащи три минути и 40 секунди от първото полувреме. Воден от Георги Боянов и Мунис Туту съставът на Черноморец обаче направи серия от 12:0, с цел да се приближи на 6 точки на почивката – 39:33.

През второто полувреме Рилски състезател още веднъж започва по-добре, дръпна с 44:33, само че отборът от Бургас изравни за 44:44 в средата на третата четвърт след 11 безответни точки, дело на Боянов, Туту и Брайс Нзи. Три минути и половина преди края на интервала Нзи донесе за първи път задатък за Черноморец в мача при 46:44. В оставащото време бургазлии държаха самодейността и поведоха с 56:48 преди заключителната част.

С точни стрелби на Деян Карамфилов и Брандън Рандълф Рилски състезател понижи пасива си до 56:58 при оставащи малко повече от 8 минути в мача, а след нова тройка на Карамфилов самоковци обърнаха до 59:58. Последваха минути с замяна на водачеството, Рандълф вкара от далечна отдалеченост за 67:64 за Рилски състезател, Черноморец понижи, само че Чавдар Костов осъществя за 69:66 две минути преди края на срещата. Бургазлии се възползваха от неточност на Рилски състезател, откраднаха топката и откакто Макол Моайен бе фаулиран, той означи един углавен удар, намалявайки на 67:69, при оставащи 41 секунди Джордан Тъкър от Черноморец изравни за 69:69. Деян Карамфилов пропусна за Рилски състезател, последва неточна пукотевица и на Мунис Туту за завършек на постоянното време при тъждество 69:69.

В спомагателните 5 минути Черноморец излезе напред в резултата за 74:72 при оставащи две минути и половина, а след тенденциозен фаул на Тъкър, Александър Янев означи два наказателни удара за 74:74. Малко по-късно Янев още веднъж бе фаулиран и осъществя от наказателната линия, само че Черноморец незабавно изравни, Георги Боянов бе прецизен за преднина от 78:76, а при оставащи 27 секунди означи за 80:76 в интерес на Черноморец. Рилски състезател не съумя да стигне дсо поврат до края и отпадна от шампионата.

Джордан Тъкър бе най-резултатен за Черноморец с 22 точки, 6 битки и 3 асистенции, а Георги Боянов оформи „ дабъл-дабъл “ от 16 точки и 17 битки.

За Рилски състезател Александър Янев приключи с 16 точки и 8 битки, а Брандън Рандълф се регистрира с 15 точки, 4 битки и 4 асистенции.