Носителят на Купата на България "Ботев" /Пловдив/ загуби с 0:3

...

Ботев /Враца/ унижи Ботев /Пловдив/, канарчетата изпуснаха дузпа

Носителят на Купата на България "Ботев " /Пловдив/ загуби с 0:3 от водача във Втора лига "Ботев " /Враца/ на "Коматево ".
Юношата на "сините " Атанас Кабов даде задатък на врачани в 24-та минута с прекрасен удар от 20 метра. Петър Атанасов пък удвои в 36-ата минута, като шокира публиката по трибуните. Бившият състезател на "Монтана " стреля с левия крайник от 12 метра, а топката мина през краката на Иван Чворович. Преди това гостите направиха доста хубава офанзива.
През втората част "жълто-черните " сътвориха няколко положителни благоприятни условия, само че Александър Любенов се показа добре. Николай Киров пък направи няколко промени. В 70-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа. Звездата на "Ботев " /Пд/ стреля в навън, откакто реферът уточни бялата точка за игра с ръка.
Секунди по-късно домакините желаеха още една дузпа за игра с ръка, само че такава не бе отсъдена. Диого Кампос пропиля най-хубавата опция от игра в 72-ата минута, когато останал самичък против вратаря на гостите, не съумя да го го преодолее. В 77-та мин. задатъкът на врачани стана типичен. От директен свободен удар топката беше пратена на първа греда, където Деян Иванов съумя да я засече с глава, а Чворович увисна и тя влетя в близкия му ъгъл за 3:0.
За "Ботев " /Враца/ играха: Александър Любенов, Кристиян Григоров, Деян Иванов, Атанас Фиданин, Ивайло Михайлов, Даниел Гаджев, Йордан Апостолов, Петър Атанасов, Атанас Кабов, Колев, Спас Георгиев.
"Канарчетата " бяха в състав: Иван Чворович, Лазар Марин (46-Серкан Юсеин), Димитър Пиргов(64-Филип Филипов), Пламен Димов (46-Радослав Терзиев), Йордан Минев, Цветомир Панов, Густаво Афонсо (80-Станислав Шопов), Лъчезар Балтанов (75-Алваро Юлиано), Дуде Ндонгола (46-Фелипе Бризола), Тодор Неделев, Диого Кампос (87-Крис Добрев).
Източник: bulnews.bg