Носителят на 3 титли от сериите “Мастърс” Александър Зверев победи

...

Зверев с 30-а победа на твърди кортове, Сок и Иснър продължават

Носителят на 3 трофеи от сериите “Мастърс” Александър Зверев победи различен от изгряващите гении Франсис Тиафо с 6:4, 6:4, с цел да се класира в трети кръг на тенис шампионата от най-високата категория на АТР в Париж. Това бе 30-а победа (11 загуби) на твърди кортове през 2018 година за германеца, който я реализира в 70-ия си мач този сезон. Четвъртият в схемата Зверев избави 8 от 10-те точки за пробив, които трябваше да отразява, като стигна до успеха за 104 минути игра на централния корт.

Alexander Zverev records his 30th hard-court victory of the season.

— ATP World Tour (@ATPWorldTour) October 31, 2018
Германецът направи пробив в последния гейм по пътя си към съумяха в първия сет, а във втората част преодоля пасив от 3:4 и след серия от три следващи гейма затвори мача. Тиафо пък ще насочи вниманието си към идния заключителен “Мастърс” на новата генерация в Милано сред 6 и 10 ноември, а Зверев чака спечелилия от Диего Шварцман - Фелисиано Лопес на осминафиналите в Париж.

Осмият подложен Джон Иснър (САЩ) направи 33 аса при успеха си над Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 6:7(2), 7:6(1) за 2:18 часа. В идващия кръг Инсър ще играе против Карен Хачанов от Русия.

Jack Sock starts his title defense in Paris with his 8th (and one of the best) wins of the year, 6-3, 6-3 over the French #1 Richard Gasquet. [getty]

Gets Nadal or Verdasco tomorrow in R3.

[getty] pic.twitter.com/9IU4aasgKn
— José Morgado (@josemorgado) October 31, 2018

Номер 10 Кей Нишикори (Япония) се оправи с представителя на домакините Адриан Манарино със 7:5, 6:4 за 88 минути. Японецът би трябвало да доближи до полуфиналите в Париж, с цел да има късмет да взе участие на финалния шампионат на АТР в Лондон от 11 до 18 ноември.

Sock ( info - @josemorgado )(@TennisTV ) pic.twitter.com/AYYGeTQB4v
— doublefault28 (@doublefault28) October 31, 2018
Шампионът от 2017-а Джак Сок продължава отбраната на трофея си след 6:3, 6:3 над Ришар Гаске за 79 минути. Американецът мигновено научи идващия си съперник, тъй като Рафаел Надал разгласи отказването си от шампионата единствено минути откакто трябваше да излезе на корта против Фернандо Вердаско. Иначе това бе едвам осма победа за Сок през 2018 година.
  Снимки: ©Getty Images