Носителите на Купата на България за 2017 година от Добруджа

...

Добруджа обърна ЦСКА след 5 гейма в Добрич

Носителите на Купата на България за 2017 година от Добруджа 07 победиха вицешампиона ЦСКА с 3:2 (25:22, 13:25, 19:25, 26:24, 15:9) в среща от 2-ия кръг на волейболната Суперлига. Мачът в Добрич предложи няколко обрата и доста страсти на феновете.

За домакините като титуляр стартира завърналият се национал Велизар Чернокожев.

Първата част бе равностойна като в края домакините взеха преднина от две точки при 20:18, което се оказа задоволително, с цел да поведат след 25:22. Следващите две елементи минаха напълно под диктовката на ЦСКА като във втория гейм " алените " дадоха единствено 13 точки на Добруджа.

Домакините започнаха по-добре четвъртата част, краят на която беше много трагичен. След като Добруджа водеше през целия гейм, на моменти с 5-6 точки, ЦСКА изравни при 22:22. Домакините въпреки всичко съумяха да измъкнат гейма с 26:24 и да пратят мача в тайбрек.

В тайбрека Добруджа започва мощно и поведе с 5:1. ЦСКА понижи до 7:10 и 8:12, само че в края домакините победиха с 15:12 в 5-ата част и с 3:2 гейма в мача.

Мартин Мечкаров стана най-резултатен за Добруджа с 15 точки (1 ас, 1 блок, 42% успеваемост в офанзива, 27% съвършено и 46% положително посрещане), Жулиен Георгиев, който размени Велизар Чернокожев във втората част, добави 14 (1 ас, 54% успеваемост в атака) за триумфа. Денис Чавдаров се отличи с 13 точки (1 ас, 5 блока, 54% успеваемост в атака). Велизар Чернокожев записа 12 точки (55% успеваемост в атака).

Най-резултатен в мача стана Венцислав Георгиев от ЦСКА с 25 точки (2 блокa, 61% успеваемост в атата). Яни Георгиев записа 19 точки (1 ас, 2 блока, 67% успеваемост в офанзива, 37% съвършено и 42% положително посрещане).