Норвежкият шампион Бодьо/Глимт очаква Динамо (Загреб) в плейофа за влизане

...

Жалгирис очаква Лудогроец в плейофите за влизане в Лига Европа

Норвежкият първенец Бодьо/Глимт чака Динамо (Загреб) в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. Това значи, че Лудогорец ще се изправи против литовците от Жалгирис за влизане в групите, само че на Лига Европа.

Днес отборът на Киетил Кнутсен приключи 1:1 с Жалгирис във Вилнюс. Двубоят бе протоколен, защото норвежците разгромиха своя противник с 5:0 преди седмица. Точно заради тази причина срещата изглеждаше много по-равностойна.

През първото полувреме домакините даже нападнаха повече. Това даде резултат в 39-ата минута, когато Жалгирис поведе посредством Франсис Киеремех, който засече на далечната греда центриране на Мамич, след което се получи рикошет. В добавеното време Пелегрино си намерения, че е изравнил резултата, само че попадението бе анулирано след намесата на ВАР поради засада. Само шест минути след подновяването на играта Бодьо въпреки всичко изравни, откакто Жоел Мвука засече с глава центриране на Салтнес. Четири минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, откакто Мамич получи пряк червен картон тъй като спря с нарушаване голова офанзива на гостите. При тези условия Жалгирис към този момент нямаше сили. Норвежците пък доиграха умерено дуела, който можеха и да завоюват, само че един път гредата ги спря, а в самия край и стражът на домакините се отличи със ужасно избавяне.

Така Бодьо/Глимт, който през предишния сезон стигна до 1/4-финалите в Лига Европа, би трябвало да преодолее единствено още едно затруднение, с цел да стигне до групите на Шампионска лига за първи път в историята си.
 Динамо (Загреб) - Лудогорец 4:2 в мач от квалификациите за Шампионска лига
Шампионската лига отново се оказа мираж за Лудогорец след тежък конфликт с действителността в Загреб

Три червени картона за " орлите " и тежко 2:4 от Динамо