Норвежката Тирил Екхоф, която във вчерашния ден спечели спринта на

...

Злато за Екхоф и в преследването в Поклюка

Норвежката Тирил Екхоф, която във вчерашния ден завоюва спринта на 7.5 километра от Световното състезание по биатлон в Поклюка (Словения), през днешния ден стори същото и в преследването на 10 километра. За нея това е трети златен орден от конкуренциите в Поклюка, откакто с изключение на в спринта, тя победи и със смесената щафета на Норвегия в сряда.

What a performance by to grab in the pursuit after the sprint and mixed relay!
— IBU World Cup (@IBU_WC)
Екхоф надви в двубой против сребърната медалистка от вчерашния ден Анайс Шевалие-Буше (Франция), като двете си разменяха по една неточност в първите три стрелби. Така те започнаха дружно четвъртата си обиколка, в която норвежката натисна газта и дойде с дребна преднина на последната пукотевица. В нея тя бе съвършена, до момента в който французойката изпусна една цел, с което загуби близо 30 секунди по отношение на норвежката. Това разреши на Екхоф да запише своята общо четвърта победа в пет преследвания от началото на сезона в Световната купа, с помощта на което усили преднината си на върха в класирането и за огромния, и за дребния бистър глобус.

Time to double-up! hits all five targets in the final standing and is on her way to becoming Pursuit World Champion for the first time in her career!
Със среброто през днешния ден се поздрави Лиза Тереза Хаузер (Австрия), която надви над Шевалие-Буше по последната обиколка от два километра. Австрийката, която от началото на година има записани общо шест подиума в осем самостоятелни съревнования, приключи на 17.3 секунди зад Екхоф, откакто позволи единствено един пропуск. Шевалие-Буше в последна сметка трябваше да се задоволи с бронза, след позволени две неточности, също колкото има и новата международна шампионка, като разликата сред двете на финала бе тъкмо 33 секунди.

Your podium in the women's pursuit at the World Championships in

Lisa Theresa Hauser
Anais Chevalier-Bouchet
Миналогодишната шампионка в дисциплината Доротея Вирер (Италия) приключи четвърта през днешния ден, откакто смъкна всичките си 20 цели и се изкачи с цели 16 позиции по отношение на класирането си във вчерашния спринт. Нейната сънародничка Лиза Витоци, която през вчерашния ден приключи пета, през днешния ден бе авторка на най-голямото проваляне в класирането, откакто приключи 48-а с цели 10 наказателни обиколки.

Now it's starting to get really interesting! After missing one target, and Anais Chevalier-Bouchet will be together on the tracks during the penultimate lap
Единствената българка, която започва в днешното гонене Милена Тодорова пресече финала на 58-а позиция, като загуби тъкмо 10 места по отношение на класирането си в спринта. Тя се движеше на 32-а позиция след първите две стрелби от състояние лежащ, в които тя бе безгрешна, само че по-късно позволи четири неточности при двете си стрелби от прав и се смъкна в класирането.

This time keeps a clean slate in the prone and Anais Chevalier-Bouchet hits the penalty loop - Marte Olsbu Roeiseland moves up into third position.
В генералното класиране отпред със 737 точки е Екхоф, следвана от Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия), която през днешния ден остана девета, с 695 пункта, а третата с 675 е 13-а от през днешния ден Хана Йоберг (Швеция). В дисциплината гонене отпред е Екхоф с 264 точки, втора с 236 е Рьозеланд, а трета с 207 е Хана Йоберг.

Програмата на Световното състезание продължава във вторник с самостоятелната конкуренция на 15 километра при дамите, която стартира в 13:05 часа българско време.