Нормално е първият на изборите да излъчи председател на Народното

...
Нормално е първият на изборите да излъчи председател на Народното
Коментари Харесай

Живко Тодоров: Много е вероятно Рая Назарян да бъде предложението на ГЕРБ за председател на НС

Нормално е първият на изборите да излъчи ръководител на Народното събрание – не е казано, че партиите, които го поддържат, ще вземат участие в коалиция, чакаме поддръжка даже от „ Възраждане “, името ще стане ясно в понеделник сутринта, аз нямам информация кой ще бъде повдигнат, само че е доста евентуално Рая Назарян да бъде предлагането на ГЕРБ, тя се оправи прелестно в предходния парламент.

Това съобщи кметът на Стара Загора от ГЕРБ Живко Тодоров по Българска национална телевизия.

Парламентът потегля извънредно деструктивно, тъй като всеки чертае разграничителни, червени линии. Не се вижда нищо положително на хоризонта. Най-големият проблем е, че хората към този момент са обезверени. Те желаят постоянно държавно управление, което да взема решение техните проблеми. Много мъчно ще проработи този парламент по-скоро не съм оптимист за държавно управление,

Тодоров разяснява, че държавно управление е допустимо единствено с първия мандат. Според него кабинет на малцинството не е спешен излаз за ГЕРБ, само че болшинство към момента не е обезпечено. Моделът на експертен кабинет е потвърдено неработещ, акцентира Живко Тодоров и разясни, че не счита, че този парламент е нелегитимен.

„ Дневният ред на политиците в София е заменен – той се върти към съответни персони – „ за “ и „ срещу “ Пеевски или Доган. Химери, които сами си ги основават и по този метод оправдават своето безучастие в разговора. Реалните проблеми на хората са доста разнообразни – обитаеми места без вода, засушаването, стопански страната изобщо не стои добре, има понижаване на индустриалното произвеждане, инфраструктурата, промени в образованието и опазването на здравето, миньори и енергетици чакат значими решения от Народното събрание и държавното управление “, добави Живко Тодоров.

По думите му всичко се върти към личността на Делян Пеевски.

„ Ние би трябвало да работим с всички в този парламент, които могат да обезпечат болшинство, което да придвижи страната напред. Държавата е доста закъсала. С „ Възраждане “ поради разликите няма по какъв начин да управляваме в коалиция “, сподели още Живко Тодоров.

Според него от всички партии се правят нарушавания и явлението пазаруване на гласове не е непознато на нито една партия.

trud.bg

Източник: bunt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР