Норич и Челси играят при резултат 1:2 на "Кероу Роуд"

...

НА ЖИВО: Норич - Челси 1:2, Пуки намали от дузпа

Норич и Челси играят при резултат 1:2 на "Кероу Роуд " в среща от 30-ия кръг на британската Висша лига. Първото попадение за "сините " означи Трево Чалоба в 3-ата минута, а Мейсън Маунт удвои 10 по-късно.

Двубоят сред "канарчетата ", които са 20-и в класирането и сегашния европейски клубен първенец, заемащ трета позиция в британския хайлайф може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT 2, а тук на Gong.bg , ще проследим всичко по-интересно от срещата.

Преди да са минали 180 секунди от срещата, Трево Чалоба се извиси над всички след корнер и с глава матира Тим Крул.

Десетина минути след началото на срещата Крул задържа Норич в срещата, отразявайки прекрасен удар на Хаверц, който сигурно щеше да се трансформира в гол.

Минута по-късно обаче амнистия нямаше - Маунт се освободи добре от бранител на домакините и с мощен удар удвои.

В идващите минути натискът на Челси утихна, а домакините насочиха единствения си прецизен изстрел през първата част, само че Менди бе на мястото си. В 38-ата минута Ковачич не опитва отдалечен изстрел, за негово злощастие минал около десния непряк дирек на домакинската врата.

Малко преди да измине час игра, звездата на домакините Теему Пуки едав не порази вратата на Менди от единствено няколко метра. Финландецът обаче овладя неприятно получената топка и не можа да нанесе изстрел.

Осем минути по-късно финландският нападател опита да понижи, само че блестяща интервенция на сенегалския пазач го лиши от попадение.

Преди рисковия удар на Пуки, топката се отклони в ръката на Чалоба и реферът Аткинсън бе привикан на ВАР, след който отсъди 11-метров углавен удар, който нападателят осъществя.

Малко след попадението за 1:2 Менди отрази удар с глава на Маклийн.

LIVE / Норич - Челси 1:2

0:1 Трево Чалоба 3`

0:2 Мейсън Маунт 13`

1:2 Теему Пуки 69` (д)

Норич: Тим Крул, Кристоф Цимерман, Гран Ханли, Озан Кабак, Макс Аарънс, Матиас Норман, Кени Маклийн, Пиер Лийс Мелоу, Брандън Уилямс, Джош Сарджънт, Теему Пуки

Мениджър: Дийн Смит