Номер 2 в схемата печели с 6-0, 6-3, за да

...

Рибакина победи Сабаленка за титлата в Бризбейн, докато Димитров слага край на трофейната суша

Номер 2 в схемата печели с 6-0, 6-3, с цел да приключи преобладаващия тенис шампионат. Грегор Димитров победи Холгер Рун за първа ATP купа от 2017 година

Елена Рибакина победи защитаващата купата на Откритото състезание на Австралия Арина Сабаленка с 6-0, 6-3, с цел да се втурне към интернационалната купа в Бризбейн. Казахстанският номер 4 в света прекара по-малко от пет часа на корта, до момента в който означи пет впечатляващи победи в столицата на Куинсланд. Григор Димитров завоюва първата си купа от ATP Tour от 2017 година насам, откакто победи Холгер Рун в два сета във финала при мъжете.

Рибакина сложи прелъстителен изумителен знак върху превъзходството си в едностранен край, обръщайки резултата от миналогодишния под напрежение трисетов решителен мач в Мелбърн Парк. Тя се възползва от отдръпване по средата на мача на четвъртфинала, само че беше безпроблемна в шампионата за разкриване на сезона, записвайки единствено четири часа и 52 минути под ярките светлини.