Номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович постигна трудна победа

...

Джокович се измъчи с американец, но победи

Номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович реализира сложна победа с 6:3, 6:7 (3:7), 7:6 (7;2), 6:3 над 23-годишния американец Франсис Тиафо в дуел, траял три часа и половина под парещото слънце в Мелбърн (29 градуса днес).

Сърбинът стартира ужасно мача и поведе с 4:1 и като се изключи позволен пробив за 4:3 нямаше проблеми в първия сет.

Вторият обаче надалеч не беше толкоз елементарен и след игра гейм за гейм двамата стигнаха до тайбрек, в който Тиафо на два пъти проби Джокович и изравни сетовете за 1-1.

Американецът се бори до последно и в третия, в който, въпреки да изостана с 0:3, избави два сет пойнта при 5:4 за Джокович и стигна до тайбрек. Там обаче номер 1 в света сподели по-добра игра и взе сета със 7:6 (7:2).

Четвъртият сет още веднъж беше за сърбина и след 3:3 той взе превес за крайното 6:3.
Източник: fakti.bg