Но примамката на пот със злато ще се състезава със

...

Фулъм 0-2 Нюкасъл: Свраките заекват до петия кръг на ФА Къп след противоречив гол на Шон Лонгстаф и удар на Дан Бърн

Но примамката на пот със злато ще се състезава със сребро, откакто стигнаха до финалните 16 на това съревнование единствено за повторно от 18 години. Те го направиха, без да играят изключително добре, само че за Хау резултатът беше всичко, което имаше значение. Той се нуждаеше от това, с цел да поддържа жив сезон, който беше леден тази зима, а купата може да послужи като болкоуспокояващо за заболяванията на тяхната форма във Висшата лига. Единствената им победа в лигата от началото на декември беше против Фулъм с 10 играчи.

Отборът на Марко Силва още веднъж игра сякаш е с изчерпани бройки, изключително през второто полувреме, в което те изоставаха с голове на Шон Лонгстаф и Дан Бърн, само че изглеждаха примирени с провалянето. Предвид седем промени в стартовите им 11, може би това е бил проектът от самото начало.

Дан Бърн вкара втория гол на Нюкасъл при успеха им с 2-0 над Фулъм в четвъртия кръг на ФА Къп в събота