Нивата на глад ще останат срамно“ високи, казаха служители на

...
Нивата на глад ще останат срамно“ високи, казаха служители на
Коментари Харесай

ООН обяви „срамно“ високи нива на глад

Нивата на апетит ще останат „ срамно “ високи, споделиха чиновници на Организация на обединените нации, откакто многостранната организация разгласява отчет, който предвижда, че съвсем 600 милиона души ще бъдат недохранени до 2030 година

Докладът, оповестен в сряда, пристигна откакто високопоставени чиновници на Организация на обединените нации приканиха държавните управления донори да премислят приоритизирането на националните ползи пред задграничната помощ.

Въпреки че цифрата от 582 милиона е по-ниска от актуалните равнища, тя е надалеч от задачата за премахване на глада до 2030 година, сложена от 191-те държави-членки, които съставляват Организация на обединените нации според задачите за стабилно развиване на многостранната организация през 2015.

Половината от броя ще бъде в Африка, съгласно организациите на Организация на обединените нации за храните, земеделието и опазването на здравето, които дружно са създатели на отчета. Повечето от останалите хора, които не могат да употребяват задоволително калории, с цел да поддържат здравословен метод на живот, живеят в Азия.

Докладът следва публикуването на оцен...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР