Спецакция в Перник: Перничанин е задържан насред нива с канабис
Нива с канабис е открита в Перник , оповестиха от полицията. Иззети са 132 растения от рода на конопа .
Вчера е била осъществена спецакция на полицията за противопоставяне на разпространяването и използването на наркотични субстанции. По време на нея пернишки криминалисти са задържали 47-годишен перничанин в равнища , засята с канабис.
Иззети са 132 растения коноп с височина до 180 сантиметра , както и чували с почвена тор, принадлежности и препарати за развъждане на растенията, бензинова помпа за вода и маркучи за поливане. Познатият на полицията мъж е задържан за период до 24 часа с полицейска мярка.
Започнато е досъдебно произвеждане по член 354 „ в “, алинея 1 от Наказателния кодекс и дейностите по следствието не престават под надзора на прокуратурата.




