Ница победи с 3:0 Олимпик Марсилия в средиземноморското дерби на

...

Ница с първа победа над Марсилия от 2016

Ница победи с 3:0 Олимпик Марсилия в средиземноморското дерби на Франция и излезе на десето място в класирането на Лига 1.

Домакините прекъснаха серия от седем следващи победи на марсилци в съперничеството сред двата тима и се поздравиха с първи триумф от септември 2016 година насам.

Кефрен Тюрам изведе Ница напред в резултата в 34-тата минута, когато засече с глава центриране на Амин Гуйри. Малко след почивката Мизаин Маолида пропусна отлична опция да удвои, само че четвърт час преди края вторият гол за Ница стана факт след прецизен удар на Гуйри.

Две минути преди края Дарио Бенедето прати топката в мрежата на Ница, само че голът му бе анулиран поради засада. Това обаче не бе всичко в мача и в продължението домакините стигнаха до трети гол посредством Алекси Морис, който се оказа най-съобразителен за една отбита топка.

С триумфа Ница събра 39 точки. Олимпик Марсилия има 45 и е на шесто място в Лига 1.