Ница изненадващо победи Рен като гост в първи мач от

...

Глътка въздуха за Ница след трите поредни загуби

Ница изненадващо победи Рен като посетител в първи мач от 27-ия кръг в Лига 1. " Орлетата " завоюваха с 2:1 визитата си на участника в групите на Шампионската лига и сложиха завършек на серията си от три следващи загуби в шампионата.

Амин Гоуири откри от дузпа за Ница в 19-ата минута, в 39-ата Мартен Терие изравни, а в 58-ата Флавиус Данилиуц донесе по този начин значимата победа на гостите.

Поражението задълбочи рецесията в Рен. Тимът на Жулиан Стефан няма победа в шест следващи мача, като загуби всеки от последните три. В класирането Рен е осми с 38 точки, а Ница се изкачи на 12-ата позиция с 32.

В началото домакините преобладаваха, само че неточност на Дамиен Да Силва докара до дузпа в интерес на Ница, осъществена от Гоуири. Рен съумя да възвърне равенството малко преди почивката, когато мощен удар на Терие не остави шансове на Валтер Бенитес - 1:1.

Лига 1 27 кръг, петък 26 февруари  Рен 1:2краен резулат  Ница