НИЦА, Франция (AP) — Малори Суонсън вкара два гола само

...

2 гола на Суонсън водят САЩ пред Замбия на Олимпиадата, Канада оглавява Нова Зеландия след скандал с дронове

НИЦА, Франция (AP) — Малори Суонсън вкара два гола единствено в моменти разлика през първото полувреме и Съединените щати откриха Олимпиадата с победа с 3-0 над Замбия в четвъртък вечерта, което донесе победа на новия треньор Ема Хейс в първия й огромен шампионат с тима.

Тринити Родман също вкара за Съединените щати, които се стремят да добави рекорден пети златен орден към олимпийската си сбирка.

Замбия беше засегната в 33-ата минута, когато Полин Зулу беше изгонена с червен картон и тимът беше стеснен до 10 играчи до края на пътя. Зулу изхлипа, когато напусна терена.

Хейс пое тима на Съединени американски щати в края на май, откакто приключи сезона с Челси в Женската Суперлига. Тя раздруса малко нещата със своя лист, оставяйки вкъщи звездния нападател Алекс Морган, деец от три олимпийски игри.

Хейс е претрупан да води американците, до момента в който те се пробват да се дистанцират от разочарованието от предходната лятното Световно състезание за дами, когато отпаднаха на осминафиналите.