Нищо не се решава само с един удар - и

...
Нищо не се решава само с един удар - и
Коментари Харесай

Меглена Кунева: Нищо не се решава само с един удар

Нищо не се взема решение единствено с един удар - и в директния, и в преносния смисъл. Това съобщи в предаването ни " Нещо повече " първият български еврокомисар Меглена Кунева, както и евродепутат и някогашен български вицепремиер в коментар на настоящата обстановка в Сирия. 

Според Кунева, същинско решение може да се откри единствено, в случай че се имат поради хората, които живеят в този район и които страдат години наред. Бившият еврокомисар открои и липса на отбрана на правата на индивида там, както и коментира отказа висшият комисар по правата на индивида към Организация на обединените нации Зейд Раад, който неотдавна оповести, че се отдръпва от поста, защото " не може да си свърши работа ". 

" От 15 члена на Съвета за сигурност на Организация на обединените нации, осем са подкрепили той да бъде изслушан, а 9 са били срещу. За мен това е доста мощен белег, че имаме два казуса - единият е отправната точка, а точно нарушение на правата на индивида, т.е. правото на живот, а вторият е самият интернационален правов ред, както и тежестта на Организация на обединените нации и по-специално на Съвета за сигурност ", добави Кунева. 

Подробности можете да чуете в звуковия файл. 
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР