Престъпен интерес на ЕС
Нищо чудно датата 26 март 2024 година да влезе в аналите на европейската история, тъй като на нея падна сякаш цивилизованата и геополитически непорочна маска на Европейски Съюз, с цел да се озъби хищническата му природа.
На тази дата първият посланик на Европейски Съюз Жозеп Борел за пръв разгласи, че Европейски Съюз поддържа войната в Украйна не " тъй като обичаме украинския народ ", а тъй като " това е в наш личен интерес, а също и в полза на Съединени американски щати като световен състезател ".
Няколко неща могат да се кажат за това в действителност " знаково " признание. Първо, лъсна истината, че Европейски Съюз е двуликият Янус. Това пролича още от признанието на Меркел и Оланд, че са употребявали договарянията по Минските съглашения не за спокойно, а за военно решение на етническия всъщност спор в Украйна. Еврофилите не желаеха да повярват, само че ето, че в този момент подлата и егоистична природа на Европейски Съюз не просто лъсна, а блесна с цялостна мощ. Лъсна обаче и незаконната същина на Европейски Съюз. Да оставим настрани, че всички възхвали за украинския народ се оказаха въдицата, на която е било планувано той да клъвне. Но съгласно западни оценки починалите украински бойци надвишават 1 млн., тъй че всички те са жертва на " нашия личен интерес ". И незаконен интерес, бих добавил. Защото за Европейски Съюз войната в Украйна не е борба на живот и гибел, до момента в който за проруското население там е въпрос навръх това или на етническото му оцеляване.
Второ, с признанието Борел на процедура сподели, че Европейски Съюз е патерица на американския хегемонизъм. Всъщност Борел дефинитивно тегли кръст на Европа като независим геополитически център, който бе задействал личен диалогичен метод за разрешаване на разногласия и спорове. И поради тази геополитическа непоквареност бе харесван в света. Сега обаче той призна, че е подготвен да бъде марионетка на Америка като " благонадежден сътрудник " за кръвопролития, съсипия и безпорядък по света.
Трето, от думите на Борел излиза наяве, че от миролюбец Европейски Съюз се е трансформирал във войнолюбец. Фразата му " Не може да позволим на Русия да завоюва тази война " е изказана в миг, когато войнолюбците в Европейски Съюз от ден на ден показват подготвеност да влязат в Украйна, тъй като " в противоположен случай ползите на Съединени американски щати и Европа ще бъдат мощно накърнени ". Това е неистина, тъй като при съветска победа във войната Запада няма за загуби нито територии, нито благосъстояния, нито хора, нито капитали. Докато за Русия войната е праведна, тъй като другояче я заплашва разчленяване и плячкосване на благосъстоянията й за минимум 13 трилиона $, както твърди някогашният консултант на Пентагона полк. Дъглас Макгрегър. И обедняване като при Елцин. Съответно ползите на Запада няма да бъдат накърнени, в случай че това се случи. И по този начин, изказаната в подобен миг фраза звучи като в действителност апел за война. Ето по какъв начин от войнолюбец Европейски Съюз се трансформира и в подпалвач на война. На трета международна, която неизбежно ще прерасте и в нуклеарна.
Ясно е, че Европа е на предопределен кръст. Допитванията демонстрират, че популацията й не желае спорове, като ли и войни. То обаче може да разчита на триумф освен с митинги, само че и с бюлетините - като гласоподава против войнолюбива върхушка, най-много в лицето на ЕНП, АЛДЕ и някои други. И за тези в Европа, които желаят мир и правдивост в Украйна.
Ние пък в България имаме късмет да спрем войнолюбците като на очертаващите се изключителни избори гласуваме против ГЕРБ, ПП-ДБ или Движение за права и свободи.
На тази дата първият посланик на Европейски Съюз Жозеп Борел за пръв разгласи, че Европейски Съюз поддържа войната в Украйна не " тъй като обичаме украинския народ ", а тъй като " това е в наш личен интерес, а също и в полза на Съединени американски щати като световен състезател ".
Няколко неща могат да се кажат за това в действителност " знаково " признание. Първо, лъсна истината, че Европейски Съюз е двуликият Янус. Това пролича още от признанието на Меркел и Оланд, че са употребявали договарянията по Минските съглашения не за спокойно, а за военно решение на етническия всъщност спор в Украйна. Еврофилите не желаеха да повярват, само че ето, че в този момент подлата и егоистична природа на Европейски Съюз не просто лъсна, а блесна с цялостна мощ. Лъсна обаче и незаконната същина на Европейски Съюз. Да оставим настрани, че всички възхвали за украинския народ се оказаха въдицата, на която е било планувано той да клъвне. Но съгласно западни оценки починалите украински бойци надвишават 1 млн., тъй че всички те са жертва на " нашия личен интерес ". И незаконен интерес, бих добавил. Защото за Европейски Съюз войната в Украйна не е борба на живот и гибел, до момента в който за проруското население там е въпрос навръх това или на етническото му оцеляване.
Второ, с признанието Борел на процедура сподели, че Европейски Съюз е патерица на американския хегемонизъм. Всъщност Борел дефинитивно тегли кръст на Европа като независим геополитически център, който бе задействал личен диалогичен метод за разрешаване на разногласия и спорове. И поради тази геополитическа непоквареност бе харесван в света. Сега обаче той призна, че е подготвен да бъде марионетка на Америка като " благонадежден сътрудник " за кръвопролития, съсипия и безпорядък по света.
Трето, от думите на Борел излиза наяве, че от миролюбец Европейски Съюз се е трансформирал във войнолюбец. Фразата му " Не може да позволим на Русия да завоюва тази война " е изказана в миг, когато войнолюбците в Европейски Съюз от ден на ден показват подготвеност да влязат в Украйна, тъй като " в противоположен случай ползите на Съединени американски щати и Европа ще бъдат мощно накърнени ". Това е неистина, тъй като при съветска победа във войната Запада няма за загуби нито територии, нито благосъстояния, нито хора, нито капитали. Докато за Русия войната е праведна, тъй като другояче я заплашва разчленяване и плячкосване на благосъстоянията й за минимум 13 трилиона $, както твърди някогашният консултант на Пентагона полк. Дъглас Макгрегър. И обедняване като при Елцин. Съответно ползите на Запада няма да бъдат накърнени, в случай че това се случи. И по този начин, изказаната в подобен миг фраза звучи като в действителност апел за война. Ето по какъв начин от войнолюбец Европейски Съюз се трансформира и в подпалвач на война. На трета международна, която неизбежно ще прерасте и в нуклеарна.
Ясно е, че Европа е на предопределен кръст. Допитванията демонстрират, че популацията й не желае спорове, като ли и войни. То обаче може да разчита на триумф освен с митинги, само че и с бюлетините - като гласоподава против войнолюбива върхушка, най-много в лицето на ЕНП, АЛДЕ и някои други. И за тези в Европа, които желаят мир и правдивост в Украйна.
Ние пък в България имаме късмет да спрем войнолюбците като на очертаващите се изключителни избори гласуваме против ГЕРБ, ПП-ДБ или Движение за права и свободи.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




