Нинова има право на още един мандат. Ако зависи от

...
Нинова има право на още един мандат. Ако зависи от
Коментари Харесай

Свиленски: Нинова има право на още един мандат. Ако зависи от мен, ще я предложа

" Нинова има право на още един мандат. Ако зависи от мен, ще я предложа ". Това съобщи пред бТВ Георги Свиленски от Българска социалистическа партия. Думите му идват, откакто през вчерашния ден Нинова подаде оставка като водач на социалистите.  " Нинова, като един европейски политик, подададе оставка, пое отговорност ", сподели той. " Тя беше определена на директен избор от членовете на Българска социалистическа партия. Сега тя връща този избор към българските социалисти и споделя - приятели, ето изборът е във вас, изберете преседател ", уточни той.

Свиленски приканвам " всички смелчаци, които обикалят студиата " да се изправят против Нинова, в случай че считат, че могат да завоюват.

„ Урокът от ниската изборна интензивност е пестник, който получиха всички политически партии. Виждам, че през днешния ден президентът се пробва да се дистанцира, само че всички, които са свързани с политиката, носят отговорност за този невисок резултат на изборите “, сподели още той.

Георги Свиленски е безапелационен, че няма да поддържа държавно управление на Борисов, Главчев, Пеевски, Петков или Василев. Според нето министър председателят би трябвало да е човек, на който всички имат доверие.

Зам.-председателят на БСП коментира и пагубните резултати на партията след изборите. „ Ако знаехме, за какво резултатите са такива, нямаше да бъдат такива “, сподели той.


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР