40-те минути, когато екипажът на Artemis губи контакт със Земята
Никой няма да е по-далеч от вкъщи от астронавтите на Artemis.
Но защото Земята се свива все по-малко в тяхното огледало за назад виждане, те са имали непрекъсната връзка с контрола на задачата в Хюстън, Тексас. Спокойните думи от екипа на НАСА дадоха на екипажа утешителна връзка с дома.
Тази връзка е на път да се изгуби.
Докато астронавтите минават зад Луната към 23:47 BST (18:47 EDT) в понеделник, радиото и лазерните сигнали, които разрешават противоположната връзка сред галактическия транспортен съд и Земята, ще бъдат блокирани от самата Луна.
За към 40 минути четиримата астронавти ще бъдат сами, всеки със личните си мисли и усеща, пътувайки през тъмнината на космоса. Дълбок миг на усамотение и тишина.
Пилотът на Artemis Ви...
Прочетете целия текст »




