Николай Дренчев, депутат от Възраждане, поема парламентарната комисия за контрол

...
Николай Дренчев, депутат от Възраждане, поема парламентарната комисия за контрол
Коментари Харесай

Фенът на блицкрига Ники Дренчев поема Комисията за службите

Николай Дренчев, народен представител от " Възраждане ", поема парламентарната комисия за надзор над службите за сигурност. Той се прочу с едно свое присъединяване в " Панорама " по Българска национална телевизия, в което съобщи, че единственият му укор към Владимир Путин е, че не направил блицкриг в Украйна.

Че Дренчев ще е ръководител се разбра от едно официално известие на ръководителя на Народното събрание Росен Желязков.

Пълното название на комисията е Комисията за надзор над службите за сигурност, използването и потреблението на специфичните разследващи средства и достъпа до данните по Закона за електронните известия.

Според разпоредбите за самата комисия тя се формира на паритетен принцип и се ръководи на ротационен принцип за една парламентарна сесия съгласно числеността на парламентарните групи.

Така до момента ръководители бяха Даниел Митов (ГЕРБ) и Бойко Рашков ( " Продължаваме промяната-Демократична България " ), като Рашков размени непринудено отдръпналия се поради неуспеха на промяната му в службите съпредседател на Демократична България Атанас Атанасов.

Групата на " Възраждане " е третата по величина в Народно събрание.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР