Николай Димитров се разписа при важната победа на Урал срещу

...

Николай Димитров даде началото на важен за Урал обрат

Николай Димитров се разписа при значимата победа на Урал против гостуващия Енисей с 3:2 (0:1) в мача от 22-ия кръг на съветското футболно състезание.

Българският национал даде началото на обрата от 0:2 с петия си гол за сезона в 72-ата минута, когато след опит за центриране на резервата Павел Погребняк топката отскочи към Димитров в наказателното поле и той с едно допиране я прати в мрежата за 1:2.

Българинът беше сменен десетина минути по-късно от Марко Араторе, а с късни попадения на Погребняк и на Андрей Панюков отборът от Екатеринбург прекъсна серия от шест мача без триумф в елита от 23 ноември насам. Така Урал се измъкна от рисковата зона и към този момент заема 11-ото място с 26 точки. Енисей остана на дъното с 12 точки.
Премиер Лига 22 кръг, неделя 7 април  Урал 3:2краен резулат  Енисей