Никола Йокич отбеляза трипъл-дабъл с 34 точки, 21 борби и

...

Йокич поведе Денвър към успех над Лейкърс

Никола Йокич означи трипъл-дабъл с 34 точки, 21 битки и 14 асистенции, а Джамал Мъри записа още 31 пункта при победа на Денвър Нъгетс със 132:126 против Лос Анджелис Лейкърс в първи мач от финалната серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Кентевиъс Колдуел-Поуп способства за успеха с 21 точки, Брус Браун означи 16, а Майкъл Портър-младши направи дабъл-дабъл с 15 точки и 10 битки. Аарън Гордън също приключи с двуцифрен актив с 12 точки за Нъгетс, които са домакини на втория мач в четвъртък.

Антъни Дейвис записа 40 точки и 10 битки за гостите от Лос Анджелис, а Леброн Джеймс остана на една асистенция от трипъл-дабъл след 26 пункта и 12 битки. Остин Рийвс вкара 23 точки, а Руи Хачимура приключи със 17.

Лос Анджелис записва най-големия си пасив от 21 точки в третата четвъртина, само че съумя да го заличи.

Лейкърс се приближиха на три точки на няколко пъти в последните четири минути, само че Денвър отговаряше непроменяемо с панер.

Лейкърс започнаха последната четвъртина със серия от 8:2, която редуцира изоставането им на 100:108.

Портър и Джеф Грийн обаче дадоха отговор с тройки за Нъгетс, а Мъри приключи две следващи офанзиви за 118:104.

Лос Анджелис бе най-близо до поврат 4 минути преди края, когато изгубено владеене на Нъгетс бе конвертирано от тройката от Рийвс.

Гостите бяха единствено на още една разстояние от равнене, само че вместо това Денвър вкара от далечно разстояние и възвърне преднината си. Рийвс обаче отговори с нова тройка за 124:127 единствено 2:18 минути преди края.

Разликата се резервира до последната минута, а Джеймс получи опция да изравни с тройка 45 секунди преди края. Той обаче пропусна стрелбата и Йокич подсигурява успеха за Нъгетс от наказателната линия.

Йокич завоюва 12 битки единствено в първата четвъртина и имаше 16 до полувремето, когато Денвър доминираше тотално. Нъгетс водеха с 36:13 в битките и 72:54 в резултата.
Източник: novsport.com