Никола Йокич отбеляза 28 точки, а също така взе 14

...

Никола Йокич избухна с 28 точки за третата поредна победа на шампиона в НБА Денвър

Никола Йокич означи 28 точки, а също по този начин взе 14 битки и подаде пет асистенции за триумфа на Денвър Нъгетс над Сакраменто със 128:95. Майкъл Портър-джуниър добави 20 точки, а Джамал Мъри приключи с 19. Пейтън Уестън, който влезе от пейката, реализира персонален връх със 17 точки.

Победата е трета поредна за защитаващите купата си Денвър, които имат и най-хубав баланс при започване на сезона в шампионата на НБА, а също по този начин записаха и четвърти следващ триумф над този противник.

Новобранецът Чет Холмгрен поведе Тъндър с 19 точки, 7 от 12 изстрела с триумф от игра. Шей Гилджъс-Александър обаче осъществя единствено два пъти от 16 опита, завършвайки мача със 7 точки – най-лошият му резултат от декември 2019-а година.

Голдън Стейт се оправи с Хюстън със 106:95, като Стеф Къри осъществя 24 точки, от които 14 в последната четвърт. Но най-важният миг бяха неговите четири тройки в края на мача, които изковаха втория триумф на тима от началото на сезона.

Хюстън поведе в края на първата част, те имаха още една добра опция да се откъснат с точния изстрел на Джейлън Грийн 6:42 минути преди края. Но Уориърс още веднъж излязоха напред с 88:87, когато Дреймънд Грийн вкара от наказателната линия. След това той изпусна втория път, само че отборът му взе битката и Къри с тройка направи 91:87 малко над 5 минути преди сирената.

За Рокетс Грийн приключи с 21 точки и 9 битки, Алперен Сенгюн добави 19, както и 7 подавания. Джабари Смит-Джуниър се отличи с 14 пункта и 8 отскочили от таблото топки.

За триумфа на Филаделфия над Портланд със 128:98 съществена заслуга имаха Джоел Ембийд и Тайризи Макси, които завършиха с дабъл-дабъл всеки. Тобайъс Харис прибави 24 точки за втората победа за 76-ърс от началото на сезона.

Ембийд приключи мача с 35 точки и 15 битки, а също по този начин персоналната му статистика включваше 7 асистенции, 6 блокади и две откраднати топки. Шейдън Шарп с 20 точки и Малкълм Брогдън с 18 се отличиха за отбора на Портланд.

Атланта се оправи с Милуоки със 127:110 с 20 точки на Трей Йънг за Ястребите от щата Джорджия, само че общо осем техни състезатели приключиха мача с двуцифрен актив. Те бяха точни 47 пъти от 93 стрелби от игра, както и 15 от 37 пъти от тройката, където Богдан Богданович имаше 4 сполучливи опита от 7. Богданович завърши мача със 17 точки и се оказа най-полезен от всички, влезнали от пейката. Ониека Окунгву прибави 14 пункта и взе 7 рибаунда, а Садик Бей остана с 13 и 9 битки.

За Бъкс огромната гръцка звезда Янис Адетокумбо се отличи с 26 точки, а Деймиън Лилард остана единствено с 6, като преди почивката не вкара нито веднъж.

Клипърс се оправи със Сан Антонио със 123:83 с 21 точки на Кауи Леонард, който игра 28 минути. Новата сензация в Лигата Виктор Уенбанияма завърши мача с 11 точки. Пол Джордж и Ръсел Уестбрук пък с по 19 точки се отличиха за Клипърс.

след продължение над Лейкърс с ЛеБрон Джеймс в състава, вкарвайки 11 точки за 18 минути игра. Кингс има две победи от три мача досега.