Никола Йокич изравни личния рекорд от 47 точки при успеха

...

Йокич спря устрема на Юта

Никола Йокич изравни персоналния връх от 47 точки при триумфа на Денвър със 128:77 над Юта, който постави завършек на серията от 11 следващи победи на Джазмените.

Сърбинът бе неукротим през цялото време на мача, записвайки 22 точки в първата четвъртина. До почивката неговата сметка набъбна до 33 точки, като това бе най-резултатното полувреме в кариерата му и най-резултатното на състезател на Нъгетс от 33-те точки на Алън Айвърсън на 5 декември 2007 година.

Йокич имаше 17 сполучливи стрелби от 26 вероятни от игра, а също по този начин вкара и четирите опита за тройка. Статистиката му се добавя от 9 сполучливи от 10 наказателни удара, както 12 битки и 5 асистенции. Това бе неговият 20-ти следващ “дабъл-дабъл” от началото на сезона, втората най-дълга такава серия след сливането на NBA и ABA.

Уил Бартън добави 18 точки, а Джамал Мъри остана с 16 за Денвър, който записва шеста победа в последните 7 мача. За Юта провалянето е първо от 6-и януари насам, а Боян Богданович вкара за тях 29 точки.