Никола Мирославов (България, Метмото ринг рейсинг 16) спечели титлата в

...

Българин спечели испанския мотоциклетен пистов шампионат

Никола Мирославов (България, " Метмото кръг рейсинг 16 " ) завоюва купата в клас Moto4 на испанския мотоциклетен шампионат на писта, заяви БНР.
Българският водач организира по съвършен метод второто съревнование на пистата " Анхел Нието " в Херес, като Мирославов събра 203 точки в крайното нареждане и приключи с 2 повече от втория Алваро Лукас Естеве и 15 повече от третия Ярослав Карпушин.

Мирославов даде поръчка за купата още в събота, откакто в първия старт на пистата " Херес " взе успеха и излезе отпред в класирането за шампионата. Българинът се движеше с главната група, само че в последните обиколки поведе колоната и добави 25 точки в актива си. Така в неделя българинът подходи тактически, с цел да завоюва нужните му за купата точки. Почти през цялото съревнование Мирославов се движеше дружно с главния си съперник и в края победи.Българинът записа 6 победи в Moto4 през сезон 2022, което е и връх в шампионата на Испания на писта. През идващия сезон българинът ще кара в Pre Moto3.

Източник: manager.bg