Франция я застигна борбата срещу наркотърговците
„ Никога до момента не е било толкоз рисково да си тук... По-лошо, в сравнение с в Багдад! Излизате да пазарувате и чувате изстрели ”. Това са думите, употребявани от жителите на френските градове, с цел да опишат всекидневието си. Десетки хора, в това число деца, умират всеки месец при пукотевица. Как в миналото просперираща френска провинция се трансформира в сцена на кървави гангстерски войни?
В нощта на 1 ноември във френския град Поатие наркогрупировките взеха решение да отбележат Хелоуин по собствен метод. Според управляващите някои въоръжени лица са почнали престрелка покрай ресторант на площад “Коимбра ”. При звука на стрелбата идва подкрепление - от 50 до 60 души, които стартират кръвопролитие (първоначално се оповестява за няколкостотин). По-късно колата за спешна помощ прибира ранените - петима души, от които двама 16-годишни са в тежко положение, а 15-годишен е в сериозно положение.
Шокирана ли е Франция? Всъщност не, тъй като това се случва всеки ден.
Престрелките сред наркодилъри стават част от всекидневието на французите. Трябва да се каже, че Поатие е основният град на департамент с население към 100 хиляди души. Фактът, че бандите там към този момент намерено провеждат сходни разправи, демонстрира мащаба на казуса.
А ето и различен сходен център Гренобъл. „ От началото на годината в града е имало към 20 престрелки сред наркодилъри “, невъзмутимо написа “Либерасион ”, отбелязвайки пътем, че градът си е спечелил неуважителното название „ френския Чикаго “ поради своята „ незаконна популярност “. ”
През октомври 15-годишен беше прострелян в главата и умря, а 17-годишен беше ранен при същата престрелка, като стрелецът съумя да избяга. По-малко от четири дни по-късно двама „ млади мъже, всеки на към 20 години “, бяха ранени при нова престрелка. Какво вършат локалните управляващи, чиито отговорности сякаш включват поддържането на реда? Те декларират намерено, че в града се води „ гангстерска война “. И с това явно свършват.
Друг град във френската провинция, тогавашният спокоен Монпелие. За 10 дни имаше четири престрелки сред наркодилъри. Според локалната жителка Ани, която е живяла от тридесет години в региона, който в този момент се е трансформирал в полесражение сред дилъри, „ Никога не е било толкоз рисково да си тук... По-лошо, в сравнение с в Багдад! Излизаш да пазаруваш и чуваш изстрели... Когато в този момент някъде видя думите „ независимост, тъждество, приятелство “, това към този момент не значи нищо за мен. “
Говори се за конфликта сред наркобандите в Марсилия, където единствено през 2023 година, както оповестява “Монд ”, са убити 49 души, съвсем два пъти повече от миналата година. Много от арестуваните членове на бандата са на възраст сред 14 и 21 години и това не е инцидентно. Френските закони са снизходителни към закононарушенията, осъществени от малолетни - и там, където законът е слаб, нарушителите постоянно ще намерят метод да се възползват от него. Президентът Макрон отиде в Марсилия и заплаши да откри правдивост за локалните банди, само че това наподобява нямаше огромен резултат върху славата на града като „ наркостолица “.
Освен това в пресата изтече информация, че бандите марсилски наркодилъри уголемяват сферата си на активност: в този момент те се занимават с рекет, отвличат хора и наемат убийци, като вземат за модел латиноамериканските картели. Що се отнася до дейностите на страната против този тип престъпност, един от локалните служители на реда, Бруно Бартосети, ги разказва по следния метод: „ Чувството е като че ли се опитваме да загребем океана с дребна лъжица. “
В събота, 26 октомври, в град Рен (отново център на департамент, този път в Бретан) петгодишно дете получи два патрона в главата, когато ненадейно стартира пукотевица. Силвия, която живее в този регион от 20 години, разказва случилото се по следния метод: „ Чух изстрели, след което някой извика „ Бягайте “. Затворих вратата на балкона и не отидох до прозореца. Във входа на къщата й имало диря от изстрелян патрон. Да напусне ли? Но тя „ обожава “ този квартал: „ Тук има доста зеленина и с изключение на... добре, знаете ли, харесва ми да пребивавам тук. “
Интересно е да се означи, че реакцията на елементарния човек на протичащото се даже не е да се обади в полицията, а да се дистанцира оптимално от протичащото се, с цел да не дай си Боже да пострада. Не се качваме до прозореца и не гледаме, тъй като може да разпознаем някого и тогава полицията ще пита какво и кого сте видели, само че не желаете да давате показания, тъй като същата полиция няма да направи нищо, в случай че животът ви ще е заплашен.
Мишел Осоа, духовник от локалната черква, явно е по-добре осведомен от мнозина за предисторията на протичащото се. Според него „ улицата надвива над фамилията “, защото „ на процедура няма семейство “, „ просто има огромен брой самотни майки “.
Църквата и кметството оферират разнообразни разновидности за отделяне на младежите от разпространяването на опиати. Но „ битката с изкушението за лесни пари “ се оказва не изключително сполучлива. Както отбелязва 18-годишен локален гражданин: „ Разбира се, парите играят роля, само че още по-готино е чувството, че принадлежиш към група, която има власт в региона, която има власт на улицата. “
Друга локална жена, която живее в Рен от 17 години, каза, че дилърите на опиати постоянно изчезват, преди да се появи полицията, и че когато на мястото, където са излизали, е сложена камера за видеонаблюдение, те се реалокират на друго място. На въпрос дали се е чувствала в заплаха след случая, последва многозначителният отговор: „ Мисля за това, само че не ми пречи да дремя “.
Както схванаха публицисти, 5-годишното дете, ранено при престрелката, се оказа наследник на жител, който съгласно информацията на полицията самият се е занимавал с търговия с опиати. И двамата са били в кола, когато членове на враждуваща тайфа са разкрили огън. Въпреки това случилото се в Рен получи огромен отзив. След този случай министърът на вътрешните работи Бруно Ретайо написа в типично благополучен френски жанр, че „ гангрената на търговията с опиати гълтам цели квартали в цялата страна и би трябвало да водим безмилостна война против нея.
Въпреки това, защото броят на случаите единствено нараства и, съдейки по клането в Поатие, даже районните банди към този момент губят всевъзможен боязън, наподобява, че преимуществото в тази война към момента не е на страната на закона и реда. Дори нормално много лоялните френски медии започнаха да пишат все по-често за „ мексиканизацията “ на страната. Същият термин употребява и министърът на вътрешните работи, когато прикани за „ всеобща готовност ” на обществото. В Поатие са изпратени спомагателни специфични полицейски сили, само че е извънредно показателно, че никой даже не е арестуван във връзка със стрелбата.
Интересно е по какъв начин самите французи реагират на протичащото се - съдейки по броя на мненията на материала във " Фигаро ", тематиката хареса на мнозина. Характерно е, че отслабването на властта, левите популисти и мигрантите намерено се упрекват за протичащото се като съществени аргументи за продължаващото безвластие. „ Г-жа кмет от Зелената партия се оплаква от следствията, произлизащи от личните ѝ дейности “, написа един консуматор, разяснявайки речта на градоначалничката, която се оплака от „ изцяло недопустим епизод на принуждение “.
Това, което придава необикновен привкус на случилото се, е фактът, че точно при Поатие доста от дълго време, още през 732 година, Шарл Мартел нанася проваляне на арабите, което в последна сметка се оказва решаващо за ориста на Франция.. Много хора допълнително или по-малко шеговита форма приканват в мненията за „ нов Шарл “ - би трябвало да се допусна, че с изключение на него няма кой различен да възвърне реда. Друг коментатор означи, че „ Франция изглеждаше като придатък на Магреб или Близкия изток, само че в този момент от ден на ден наподобява на Никарагуа или Хаити “.
Когато едната страна завоюва прекалено много власт, това значи, че другата неизбежно я губи. Тъй като казусът с трафика на опиати доближи такова равнище, това демонстрира слабостта на френската правоприлагаща система - и също по този начин алармира за действителното равнище на корупция в обществото, тъй като без нея подобен мащаб просто не би бил вероятен. Възможно ли е да се оправят със незабавен проблем? Теоретично да, само че това ще изисква големи старания, в това число законодателна промяна, а Франция има твърда бюрократична система.
Такава система знае по какъв начин да играе за време, само че постоянно закъснява с отговора на провокациите, които още през вчерашния ден бяха закъснели. Така че нищо положително не чака страната в бъдеще: през идващите години ще има още по-рязко разделяне на територията на зони, които са мощно предпазени (където ще живеят богатите), зони, които са едва охранявани и зони, следени единствено от проведени престъпност. Нещо повече, последните, без да срещат съответна опозиция, ще се стремят да управляват все по-големи територии.
Превод : В. Сергеев
Източник: Взгляд.ру
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед3991Валентин Радомирски: В обществото има надълбоко съмнение в изборния развой. Има заплаха от диктатураАлтернативен Поглед4329Валентин Радомирски: Изборите в Съединени американски щати - съвсем предстоящо е и от едната, и от другата страна да не бъдат признатиАлтернативен Поглед32278Проф. Дарина Григорова: БРИКС е против системата на клуба на определените и е за приобщаване на всичкиАлтернативен Поглед35986Проф. Дарина Григорова: Погромът против православието е държавна политика в Украйна след възбраната на УПЦ със законАлтернативен Поглед21593Александър Песке: Съединени американски щати нямат интерес Европейски Съюз да има мощна лична военна индустрияАлтернативен Поглед369473Княз Никита Лобанов-Ростовски: Тодор Живков беше разумен човек. Той направи доста за БългарияАлтернативен Поглед80423Ген. Димитър Шивиков: България, след 150-годишна история, за следващ път застана на неверната странаАлтернативен Поглед78541Проф. Нако Стефанов: Славянският православен свят от край време води тази война със Запада Източник: pogled.info
В нощта на 1 ноември във френския град Поатие наркогрупировките взеха решение да отбележат Хелоуин по собствен метод. Според управляващите някои въоръжени лица са почнали престрелка покрай ресторант на площад “Коимбра ”. При звука на стрелбата идва подкрепление - от 50 до 60 души, които стартират кръвопролитие (първоначално се оповестява за няколкостотин). По-късно колата за спешна помощ прибира ранените - петима души, от които двама 16-годишни са в тежко положение, а 15-годишен е в сериозно положение.
Шокирана ли е Франция? Всъщност не, тъй като това се случва всеки ден.
Престрелките сред наркодилъри стават част от всекидневието на французите. Трябва да се каже, че Поатие е основният град на департамент с население към 100 хиляди души. Фактът, че бандите там към този момент намерено провеждат сходни разправи, демонстрира мащаба на казуса.
А ето и различен сходен център Гренобъл. „ От началото на годината в града е имало към 20 престрелки сред наркодилъри “, невъзмутимо написа “Либерасион ”, отбелязвайки пътем, че градът си е спечелил неуважителното название „ френския Чикаго “ поради своята „ незаконна популярност “. ”
През октомври 15-годишен беше прострелян в главата и умря, а 17-годишен беше ранен при същата престрелка, като стрелецът съумя да избяга. По-малко от четири дни по-късно двама „ млади мъже, всеки на към 20 години “, бяха ранени при нова престрелка. Какво вършат локалните управляващи, чиито отговорности сякаш включват поддържането на реда? Те декларират намерено, че в града се води „ гангстерска война “. И с това явно свършват.
Друг град във френската провинция, тогавашният спокоен Монпелие. За 10 дни имаше четири престрелки сред наркодилъри. Според локалната жителка Ани, която е живяла от тридесет години в региона, който в този момент се е трансформирал в полесражение сред дилъри, „ Никога не е било толкоз рисково да си тук... По-лошо, в сравнение с в Багдад! Излизаш да пазаруваш и чуваш изстрели... Когато в този момент някъде видя думите „ независимост, тъждество, приятелство “, това към този момент не значи нищо за мен. “
Говори се за конфликта сред наркобандите в Марсилия, където единствено през 2023 година, както оповестява “Монд ”, са убити 49 души, съвсем два пъти повече от миналата година. Много от арестуваните членове на бандата са на възраст сред 14 и 21 години и това не е инцидентно. Френските закони са снизходителни към закононарушенията, осъществени от малолетни - и там, където законът е слаб, нарушителите постоянно ще намерят метод да се възползват от него. Президентът Макрон отиде в Марсилия и заплаши да откри правдивост за локалните банди, само че това наподобява нямаше огромен резултат върху славата на града като „ наркостолица “.
Освен това в пресата изтече информация, че бандите марсилски наркодилъри уголемяват сферата си на активност: в този момент те се занимават с рекет, отвличат хора и наемат убийци, като вземат за модел латиноамериканските картели. Що се отнася до дейностите на страната против този тип престъпност, един от локалните служители на реда, Бруно Бартосети, ги разказва по следния метод: „ Чувството е като че ли се опитваме да загребем океана с дребна лъжица. “
В събота, 26 октомври, в град Рен (отново център на департамент, този път в Бретан) петгодишно дете получи два патрона в главата, когато ненадейно стартира пукотевица. Силвия, която живее в този регион от 20 години, разказва случилото се по следния метод: „ Чух изстрели, след което някой извика „ Бягайте “. Затворих вратата на балкона и не отидох до прозореца. Във входа на къщата й имало диря от изстрелян патрон. Да напусне ли? Но тя „ обожава “ този квартал: „ Тук има доста зеленина и с изключение на... добре, знаете ли, харесва ми да пребивавам тук. “
Интересно е да се означи, че реакцията на елементарния човек на протичащото се даже не е да се обади в полицията, а да се дистанцира оптимално от протичащото се, с цел да не дай си Боже да пострада. Не се качваме до прозореца и не гледаме, тъй като може да разпознаем някого и тогава полицията ще пита какво и кого сте видели, само че не желаете да давате показания, тъй като същата полиция няма да направи нищо, в случай че животът ви ще е заплашен.
Мишел Осоа, духовник от локалната черква, явно е по-добре осведомен от мнозина за предисторията на протичащото се. Според него „ улицата надвива над фамилията “, защото „ на процедура няма семейство “, „ просто има огромен брой самотни майки “.
Църквата и кметството оферират разнообразни разновидности за отделяне на младежите от разпространяването на опиати. Но „ битката с изкушението за лесни пари “ се оказва не изключително сполучлива. Както отбелязва 18-годишен локален гражданин: „ Разбира се, парите играят роля, само че още по-готино е чувството, че принадлежиш към група, която има власт в региона, която има власт на улицата. “
Друга локална жена, която живее в Рен от 17 години, каза, че дилърите на опиати постоянно изчезват, преди да се появи полицията, и че когато на мястото, където са излизали, е сложена камера за видеонаблюдение, те се реалокират на друго място. На въпрос дали се е чувствала в заплаха след случая, последва многозначителният отговор: „ Мисля за това, само че не ми пречи да дремя “.
Както схванаха публицисти, 5-годишното дете, ранено при престрелката, се оказа наследник на жител, който съгласно информацията на полицията самият се е занимавал с търговия с опиати. И двамата са били в кола, когато членове на враждуваща тайфа са разкрили огън. Въпреки това случилото се в Рен получи огромен отзив. След този случай министърът на вътрешните работи Бруно Ретайо написа в типично благополучен френски жанр, че „ гангрената на търговията с опиати гълтам цели квартали в цялата страна и би трябвало да водим безмилостна война против нея.
Въпреки това, защото броят на случаите единствено нараства и, съдейки по клането в Поатие, даже районните банди към този момент губят всевъзможен боязън, наподобява, че преимуществото в тази война към момента не е на страната на закона и реда. Дори нормално много лоялните френски медии започнаха да пишат все по-често за „ мексиканизацията “ на страната. Същият термин употребява и министърът на вътрешните работи, когато прикани за „ всеобща готовност ” на обществото. В Поатие са изпратени спомагателни специфични полицейски сили, само че е извънредно показателно, че никой даже не е арестуван във връзка със стрелбата.
Интересно е по какъв начин самите французи реагират на протичащото се - съдейки по броя на мненията на материала във " Фигаро ", тематиката хареса на мнозина. Характерно е, че отслабването на властта, левите популисти и мигрантите намерено се упрекват за протичащото се като съществени аргументи за продължаващото безвластие. „ Г-жа кмет от Зелената партия се оплаква от следствията, произлизащи от личните ѝ дейности “, написа един консуматор, разяснявайки речта на градоначалничката, която се оплака от „ изцяло недопустим епизод на принуждение “.
Това, което придава необикновен привкус на случилото се, е фактът, че точно при Поатие доста от дълго време, още през 732 година, Шарл Мартел нанася проваляне на арабите, което в последна сметка се оказва решаващо за ориста на Франция.. Много хора допълнително или по-малко шеговита форма приканват в мненията за „ нов Шарл “ - би трябвало да се допусна, че с изключение на него няма кой различен да възвърне реда. Друг коментатор означи, че „ Франция изглеждаше като придатък на Магреб или Близкия изток, само че в този момент от ден на ден наподобява на Никарагуа или Хаити “.
Когато едната страна завоюва прекалено много власт, това значи, че другата неизбежно я губи. Тъй като казусът с трафика на опиати доближи такова равнище, това демонстрира слабостта на френската правоприлагаща система - и също по този начин алармира за действителното равнище на корупция в обществото, тъй като без нея подобен мащаб просто не би бил вероятен. Възможно ли е да се оправят със незабавен проблем? Теоретично да, само че това ще изисква големи старания, в това число законодателна промяна, а Франция има твърда бюрократична система.
Такава система знае по какъв начин да играе за време, само че постоянно закъснява с отговора на провокациите, които още през вчерашния ден бяха закъснели. Така че нищо положително не чака страната в бъдеще: през идващите години ще има още по-рязко разделяне на територията на зони, които са мощно предпазени (където ще живеят богатите), зони, които са едва охранявани и зони, следени единствено от проведени престъпност. Нещо повече, последните, без да срещат съответна опозиция, ще се стремят да управляват все по-големи територии.
Превод : В. Сергеев
Източник: Взгляд.ру
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед3991Валентин Радомирски: В обществото има надълбоко съмнение в изборния развой. Има заплаха от диктатураАлтернативен Поглед4329Валентин Радомирски: Изборите в Съединени американски щати - съвсем предстоящо е и от едната, и от другата страна да не бъдат признатиАлтернативен Поглед32278Проф. Дарина Григорова: БРИКС е против системата на клуба на определените и е за приобщаване на всичкиАлтернативен Поглед35986Проф. Дарина Григорова: Погромът против православието е държавна политика в Украйна след възбраната на УПЦ със законАлтернативен Поглед21593Александър Песке: Съединени американски щати нямат интерес Европейски Съюз да има мощна лична военна индустрияАлтернативен Поглед369473Княз Никита Лобанов-Ростовски: Тодор Живков беше разумен човек. Той направи доста за БългарияАлтернативен Поглед80423Ген. Димитър Шивиков: България, след 150-годишна история, за следващ път застана на неверната странаАлтернативен Поглед78541Проф. Нако Стефанов: Славянският православен свят от край време води тази война със Запада Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ