Никлас Фюлкруг донесе домакинска победа на Борусия Дортмунд с 1-0

...

Füllkrug осигурява победа на Дортмунд над ПСЖ в полуфинала на Шампионската лига

Никлас Фюлкруг донесе домакинска победа на Борусия Дортмунд с 1-0 над Пари Сен Жермен в първия полуфинален мач от Шампионската лига в сряда.

Търсейки завръщане на финала за първи път от 2013 година насам, спечелилите от 1997 година бяха упорити и решителни, превъзхождайки своите мощно облагодетелствани съперници.

Фюлкруг, който игра в първия си сезон в Шампионската лига на 31-годишна възраст, събра a изстреля пас от централния бранител Нико Шлотербек в 36-ата минута и вкара невисок удар в левия ъгъл на мрежата.

ПСЖ, воден от Килиан Мбапе, удари гредата два пъти поредно при започване на второто полувреме, само че можеше не пробият.

Дортмунд, който към този момент загуби и приключи наедно против ПСЖ този сезон в груповата фаза, може да продължи да мечтае за завръщане на Уембли 11 години след последния си край в Шампионската лига.

Въпреки неуспеха обаче, ПСЖ ще остане убеден, че ще преодолее изоставането вкъщи идната седмица против страна, която изцяло надделяха на д...