Ник Дауд вкара два пъти, а Брейдън Холтби спря 26

...

Вашингтон победи Питсбърг

Ник Дауд вкара два пъти, а Брейдън Холтби спря 26 изстрела за успеха на Вишингтон с 5:2 над Питсбърг. никлас Бекстрьом, ричард паник и Ти джей Оши също се разписаха за Кепитълс. Лидерът в дивизия Метрополитън Вашингтон към този момент има задатък от 5 точки пред тертия Питсърг.

Сидни Кросби вкара в третия следващ мач за Пингвините, а Евгени Малкин добави 22-ото си попадение за сезона. Мат Мъри приключи с 21 спасявания. Питсбърг загуби седем от последните си девет срещи.
Антъни Сирели и Михаил Сергачев означиха голове още в първия интервал, а Тампа Бей победи Бостън с 5:3.

Седрик Пакет и Алекс Килърн също се разписаха за Светкавицата, които взеха преднина с 3:0, а по-късно удържаха Бруинс в шеметна втора част. Никита Кучеров добави гол на празна врата 1:02 минути преди финалната сирена, с цел да може Тампа Бей да постави завършек на победната серия на Бостън в четири мача. Андрей Василевски направи 35 спасявания.

Дейвид Пастрнак вкара 48-ия си гол за Бруинс, а Чарли Макавой имаше попадение и асистенция. Шон Курали също вкара за Бостън, до момента в който Туука Раск спря 20 изстрела.

Травис Заяч и Кайл Палмиери означиха по два пъти, а Ню Джърси победи Ню Йорк Рейнджърс с 6:4.
Фредрик Клесън и Джон Хейдън също вкараха за Девилс, а Деймън Северсън и Дакота Меркис имаха по две асистенции. Макензи Блекууд спря 31 изстрела.