Нигерия стана първият отбор, който спечели всички си срещи в

...
Нигерия стана първият отбор, който спечели всички си срещи в
Коментари Харесай

Нигерия без грешка по пътя към елиминациите, Тунис и Танзания също продължават

Нигерия стана първият тим, който завоюва всички си срещи в груповата фаза на шампионата за Купата на африканските народи в Мароко и решително продължава към етапа на директните елиминации. В мач от последния кръг в група “С ” Виктор Осимен и неговите съотборници съкрушиха Уганда с 3:1 и финишираха на върха с 9 точки. Тунис приключи втори и също отива на осминафиналите, въпреки да стигна единствено до 1:1 против Танзания и да събра едвам 4 точки. Танзания обаче също излиза от групата като един от четирите най-хубави трети състава.

Нигерийците чакат да схванат идващия си противник, тунизийците ще спорят с Мали, а Танзания ще излезе против домакина Мароко.

На стадиона във Фес отборът на Нигерия нямаше проблеми с угандийците и дръпна с 3:0 след гол на Пол Онуачу (28’) от Трабзонспор и две попадения на играещия в БрюжРафаел Ониедика (62’,67’). Преди втория гол вратарят на противника беше изпъден с пряк червен картон, тъй като спря с ръка отвън наказателното поле ориентирана от Осимен топка.

Уганда стигна до почетно попадение в 75-ата посредством Роджърс Мато от Вардар.

По същото време в РабатТунис, с цел да не загуби втората позиция, не трябваше да губи от Танзания и извърши задачата, записвайки 1:1. Юношата на Пари Сен ЖерменИсмаел Гарби изведе тунизийците напред от дузпа в 43-тата. Противникът обаче изравни бързо посредством Фейсал Салум в 48-ата. До края тимът на Танзания насочи повече удари, само че резултатът остана неизменен. Независимо от това съставът от ИзточнаАфрика също се промъкна напред.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР