Нигерия се класира на 1/4-финал в турнира за Купата на

...

Нигерия изхвърли действащия шампион на Африка

Нигерия се класира на 1/4-финал в шампионата за Купата на африканските народи. Отборът на Гернот Рор победи настоящия първенец Камерун с 3-2 в несъмнено най-зрелищния мач от шампионата до този миг.

Нигерийците, за които Камерун се явява като черна котка в цели три финала на континенталното състезание, започнаха по-силно и разумно поведоха. В 19-а минута Одион Игало вкара за 1-0.

Постепенно Камерун се подвигна и натисна противника си. След няколко неуверени изяви в отбрана на Нигерия, в 41-а минута се стигна до прям неуспех в защита. Клинтън Н'джие центрира и Стефан Баокен заби топката във вратата пред безучастния взор на близко стоящия бранител Кенет Омеруо.

Голът вдъхна самочувствие на " Неукротимите лъвове " и бързо те стигнаха до втори гол. Вкара го Клинтън Н'джие, който показва бързината си и изпреварвайки бранител, пусна топката около вратаря.

Камерун изглеждаше, че владее събитията в продължение на 15 минути през втората част, само че моментно заспиване на защитата коства изравнителен гол във вратата на Онана. Центрирана отдясно топка бе укротена на гърди от необезпокоявания Ахмед Муса и Одион Игало я мушна в мрежата за 2-2.

Само 3 минути по-късно камерунската защита още веднъж рухна. Одион Игало изведе Алекс Иуоби и играчът на " Арсенал " означи победния гол за своите.

На 1/4-финал Нигерия ще играе с спечелилия от мача сред Египет и ЮАР.
Източник: btvnovinite.bg