Нигерия сътвори сензацията на световното първенство по футбол за младежи

...

Нигерия изхвърли домакините от Аржентина от световното по футбол за младежи до 20 години

Нигерия сътвори сензацията на международното състезание по футбол за младежи до 20 години, елиминирайки домакините с 2:0 в осминафинален мач. Срещата се игра пред над 27 000 фенове на стадион " Сан Хуан дел Бисентенарио " в Сан Хуан, Аржентина.

Африканците поведоха посредством гол на 19-годишния Ибрахим Мохамед в 61-ата минута, а Риулану Сарки постави завършек на фантазията на " гаучосите " да вземат и Мондиала при подрастващите след купата при мъжете от края на предходната година.

На четвъртфиналите Нигерия ще играе с спечелилия от двойката сред Южна Корея и Еквадор.

пред към 13 000 фенове на стадион " Унико Диего Армандо Марадона " в Ла Плата, Аржентина.

На четвъртфиналите Италия ще срещне отбора на Колумбия, който разруши Словакия с 5:1. Срещата ще се изиграе на 4 юни в Сан Хуан от 0:00 часа българско време.

откакто отстрани на осминафиналите състава на Тунис с 4:1.