Мария Луиза тъне в разруха, софиянци си искат басейна
Ние сме царе на разрухата и разграбването - и това не е загадка за никого. Особено когато виждаме нещата със личните си очи, а не да имаме вяра на медии и разкази. Такъв е и казусът с публичния басейн " Мария Луиза ", намиращ се в центъра на София, в Борисовата градина.
Преди доста, доста години (както стартират нормално приказките) деца и техните родители, младежи, студенти и по-възрастни се любуваха на хладина и успокоение в парка, въпреки и детската гълчава да се ширеше надлъж и на простор. Уви, към този момент го няма това украшение. Има го, на единствено като монумент от историята, където се натрупат отпадъци, остарели губи и е сборище на наркомани и пияници, а за флората и фауната няма какво да се каже.
Мнозина се питат какво става и докога ще сме очевидци на това безхаберие. В групата във Facebook " Етюд-и-те на София/Sketches of Sofia " се появиха любопитни снимки, направени от дрон, а под тях има много съответен пост-послание: " Мечтата ни за 1-и юни: някой ден къпалнята " Мария Луиза " да бъде още веднъж на всички ни. Защото тя си е наша! "
Да, би било хубаво...
И всички доста се надяват на новото държавно управление, с цел да се направи нещо свястно. Ясно е, че нищо не може да стане с магическа пръчка, само че е добре, че има някакви мисли в тази посока.
В края на май се появи информация, която вдъхва вяра: " С приемането на Подробен организационен проект (ПУП) на Борисовата градина, което се чака да стане до края на годината, Столичната община ще получи право наложително да отчужди къпалня " Мария Луиза ", Летния спектакъл и други парцели ".
Това беше оповестено на финалното показване на плана за Подробен устройствен план на Лятната сцена в парка. Стотина жители, общински съветници и природозащитни организации участваха в изявата, проведена от зам.-кмета по градското обмисляне арх. Любо Георгиев.
Какво ще стане, следва да забележим. Дано не чакаме още дълго.
В непосредственост до " Мария Луиза " са финалните линии на стадион " Българска войска " - едно украшение, на което ще се радват всички, само че би трябвало и всички към него да наподобява по този метод.
Преди доста, доста години (както стартират нормално приказките) деца и техните родители, младежи, студенти и по-възрастни се любуваха на хладина и успокоение в парка, въпреки и детската гълчава да се ширеше надлъж и на простор. Уви, към този момент го няма това украшение. Има го, на единствено като монумент от историята, където се натрупат отпадъци, остарели губи и е сборище на наркомани и пияници, а за флората и фауната няма какво да се каже.
Мнозина се питат какво става и докога ще сме очевидци на това безхаберие. В групата във Facebook " Етюд-и-те на София/Sketches of Sofia " се появиха любопитни снимки, направени от дрон, а под тях има много съответен пост-послание: " Мечтата ни за 1-и юни: някой ден къпалнята " Мария Луиза " да бъде още веднъж на всички ни. Защото тя си е наша! "
Да, би било хубаво...
И всички доста се надяват на новото държавно управление, с цел да се направи нещо свястно. Ясно е, че нищо не може да стане с магическа пръчка, само че е добре, че има някакви мисли в тази посока.
В края на май се появи информация, която вдъхва вяра: " С приемането на Подробен организационен проект (ПУП) на Борисовата градина, което се чака да стане до края на годината, Столичната община ще получи право наложително да отчужди къпалня " Мария Луиза ", Летния спектакъл и други парцели ".
Това беше оповестено на финалното показване на плана за Подробен устройствен план на Лятната сцена в парка. Стотина жители, общински съветници и природозащитни организации участваха в изявата, проведена от зам.-кмета по градското обмисляне арх. Любо Георгиев.
Какво ще стане, следва да забележим. Дано не чакаме още дълго.
В непосредственост до " Мария Луиза " са финалните линии на стадион " Българска войска " - едно украшение, на което ще се радват всички, само че би трябвало и всички към него да наподобява по този метод.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




