„Ние няма да позволим на Турция да се меси в

...
„Ние няма да позволим на Турция да се меси в
Коментари Харесай

Меркел скочи на Ердоган


„ Ние няма да позволим на Турция да се меси в изборният развой в Германия. “ Това съобщи немският канцлер Ангела Меркел, представена от Die Welt.

Това стана, откакто през тази седмица турският президент Реджеп Ердоган прикани своите сънародници в Германия да не гласоподават за огромните партии на идните парламентарни избори. Той разгласи водачите на главните политически сили за врагове на Турция.

„ Няма да позволим на никого, даже и на турския президент Ердоган, да се меси в нашите избори. Нашите жители, без значение от техния генезис, имат право на глас. Ние няма да позволим каквато да и била интервенция “, съобщи Меркел.

Германският външен министър Зигмар Габирел дефинира изявлението на Еродган като интервенция във вътрешните работи на Германия.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР