Божанов: Ще подкрепим смяната на ВСС, няма да си заравяме главата в пясъка
Ние имаме 62 000 гласа повече от предния път, само че не можем да го отчетем като триумф и да се потупаме по рамота, макар че единствено ние имаме покачване. Не успяхме да убедим хората, че сме инструментът да демонтира превзетата страна, по тази причина хората избраха Радев, който имаше по-убедителна поръчка.
Кампанията можеше да я проведем доста по-добре, тук-там изглеждаше разединена - няколко разнообразни цвята, слогани, даже стратегиите ни. Не можем да си заровим главата в пясъка и би трябвало да ги проучваме.
Това сподели съпредседателят на " Да, България " Божидар Божанов пред Би Ти Ви.
" Това, което следва, е че би трябвало да се приведем във тип, с цел да дадем по-добра поръчка за по-широка група гласоподаватели, а не всеки да върви напред-назад самосиндикално. При подредбата на листите също имаше проблеми. Не е имало ангажименти да не се водим по преференции, постоянно сме ги предпочитали, с цел да могат хората да избират кой да ги съставлява. Това е следващата аномалния, произчичаща от реденето на листите. Дори избиртелите да не са обърнали оство вниамние, дава знак, че не сме задоволително организационно готови, с цел да управляваме ", изясни Божанов.
И на тези избори Божанов събра рекорден брой преференции, като единственият, събрал повече от него е водачът на " Прогресивна България " Румен Радев. " Ангажиментът ни би трябвало да е явен: по какъв начин да сме единни, стратегически ориентирани и готови ", безапелационен е той.
" Загубата на ГЕРБ си е отговорност на ГЕРБ, освен поради една или друга сглобка. Те не съумяха да се отделят от Пеевски, а Борисов доста добре е знаел, че това ще докара до срив. Когато си сред Наказателния кодекс и политическата действителност, от време на време избираш Наказателния кодекс. Пеевски толкоз беше изял ГЕРБ, че те не могат един регионален шеф да махнат, и това им изяде главата ", разяснява съпредседателят на Демократична България изказването на Бойко Борисов по-рано през днешния ден.
" Не е политиката, която е налагала това въздействие на Пеевски, а сянката му над правосъдната система. При промяната на Висшия правосъден съвет ще трябват повече гаранции, че няма да са следващите безименни, новият основен прокурор би трябвало да е човек, който никой не може да му подреди какво да прави. Не мисля, че в политиката би трябвало да се наскърбяваме, или да ни тежат някакви думи. Но това за 160-те гласа са предизборни поръчки както на нас, по този начин и на Радев. Изборът на нов Висш съдебен съвет е безалтернативен, без значение кой седи против нас ", безапелационен бе Божанов.
" Ние ще сме в съпротива, което не значи, че няма да имаме своите начинания и оферти. Ако получат поддръжка, още по-добре за разглобяване на този модел. Ще сме остра съпротива на неправилните, само че ще поддържаме верните. Ще имаме конструктувно държание за това ", съобщи той.
Според него ново отваряне на конституцията, с цел да бъде махната така наречен домова книга за длъжностен министър председател, сега не е на дневен ред.
" Реално това предложение не го направихме ние, нашето беше по-различно. Не сме се запънали служебните кабинети да се избират при тези правила. Но в тази ситуация казуса не е в тях, а в хората, сред които може да се избира. Като се сложат хора, които имат базова подготвеност и честност, могат да създадат доста сполучливи неща. Доверието в изборния развой се увеличи доста със настоящето служебно държавно управление ", изясни съпредседателят на Демократична България.
" Предвид, че ще сме в ролята на ръководещи и съпротива, е мъчно да приказваме за партньорство ", добави той.
" Борисов през днешния ден е в въодушевление да споделя, че през днешния ден сме братя, а на следващия ден сме с пачки, пудели и всевъзможни обиди. Всеки път като излезе и нахвърля толкоз нелепости, губиш политическо време, с цел да опровергаеш всеки един подробност. ПП-ДБ не е най-големият донор на ПБ, няма по какъв начин да сме с над 60 хиляди гласа нагоре и да сме му дали 130-160 хиляди гласа ", разяснява още Божанов.
Той бе безапелационен, че ПП-ДБ ще работят за промени в Изборния кодекс, както за премахването на последните, с които секциите в страните отвън Европейски Съюз бяха лимитирани до 20, по този начин и за връщане на 100% гласоподаване с машина.
" Последователни сме, и защото сме се борили за това, го поддържаме. Имаше малцина, само че добре осветени недостатъци с машините в неделя. Ако се усъвършенства малко поддръжката на тези машини в интервала сред изборите, можем да имаме много по-честни избори ", изясни Божанов.
" Да спрем с тези привилегии и да махнем най-сетне защитата на Борисов и Пеевски. Това чисто символно би трябвало да спре, с цел да видят хората в страната, че може да се преборим с този модел. А дали ще се образува нов модел, е наша работа като съпротива да не го позволим ", сподели още той.
Кампанията можеше да я проведем доста по-добре, тук-там изглеждаше разединена - няколко разнообразни цвята, слогани, даже стратегиите ни. Не можем да си заровим главата в пясъка и би трябвало да ги проучваме.
Това сподели съпредседателят на " Да, България " Божидар Божанов пред Би Ти Ви.
" Това, което следва, е че би трябвало да се приведем във тип, с цел да дадем по-добра поръчка за по-широка група гласоподаватели, а не всеки да върви напред-назад самосиндикално. При подредбата на листите също имаше проблеми. Не е имало ангажименти да не се водим по преференции, постоянно сме ги предпочитали, с цел да могат хората да избират кой да ги съставлява. Това е следващата аномалния, произчичаща от реденето на листите. Дори избиртелите да не са обърнали оство вниамние, дава знак, че не сме задоволително организационно готови, с цел да управляваме ", изясни Божанов.
И на тези избори Божанов събра рекорден брой преференции, като единственият, събрал повече от него е водачът на " Прогресивна България " Румен Радев. " Ангажиментът ни би трябвало да е явен: по какъв начин да сме единни, стратегически ориентирани и готови ", безапелационен е той.
" Загубата на ГЕРБ си е отговорност на ГЕРБ, освен поради една или друга сглобка. Те не съумяха да се отделят от Пеевски, а Борисов доста добре е знаел, че това ще докара до срив. Когато си сред Наказателния кодекс и политическата действителност, от време на време избираш Наказателния кодекс. Пеевски толкоз беше изял ГЕРБ, че те не могат един регионален шеф да махнат, и това им изяде главата ", разяснява съпредседателят на Демократична България изказването на Бойко Борисов по-рано през днешния ден.
" Не е политиката, която е налагала това въздействие на Пеевски, а сянката му над правосъдната система. При промяната на Висшия правосъден съвет ще трябват повече гаранции, че няма да са следващите безименни, новият основен прокурор би трябвало да е човек, който никой не може да му подреди какво да прави. Не мисля, че в политиката би трябвало да се наскърбяваме, или да ни тежат някакви думи. Но това за 160-те гласа са предизборни поръчки както на нас, по този начин и на Радев. Изборът на нов Висш съдебен съвет е безалтернативен, без значение кой седи против нас ", безапелационен бе Божанов.
" Ние ще сме в съпротива, което не значи, че няма да имаме своите начинания и оферти. Ако получат поддръжка, още по-добре за разглобяване на този модел. Ще сме остра съпротива на неправилните, само че ще поддържаме верните. Ще имаме конструктувно държание за това ", съобщи той.
Според него ново отваряне на конституцията, с цел да бъде махната така наречен домова книга за длъжностен министър председател, сега не е на дневен ред.
" Реално това предложение не го направихме ние, нашето беше по-различно. Не сме се запънали служебните кабинети да се избират при тези правила. Но в тази ситуация казуса не е в тях, а в хората, сред които може да се избира. Като се сложат хора, които имат базова подготвеност и честност, могат да създадат доста сполучливи неща. Доверието в изборния развой се увеличи доста със настоящето служебно държавно управление ", изясни съпредседателят на Демократична България.
" Предвид, че ще сме в ролята на ръководещи и съпротива, е мъчно да приказваме за партньорство ", добави той.
" Борисов през днешния ден е в въодушевление да споделя, че през днешния ден сме братя, а на следващия ден сме с пачки, пудели и всевъзможни обиди. Всеки път като излезе и нахвърля толкоз нелепости, губиш политическо време, с цел да опровергаеш всеки един подробност. ПП-ДБ не е най-големият донор на ПБ, няма по какъв начин да сме с над 60 хиляди гласа нагоре и да сме му дали 130-160 хиляди гласа ", разяснява още Божанов.
Той бе безапелационен, че ПП-ДБ ще работят за промени в Изборния кодекс, както за премахването на последните, с които секциите в страните отвън Европейски Съюз бяха лимитирани до 20, по този начин и за връщане на 100% гласоподаване с машина.
" Последователни сме, и защото сме се борили за това, го поддържаме. Имаше малцина, само че добре осветени недостатъци с машините в неделя. Ако се усъвършенства малко поддръжката на тези машини в интервала сред изборите, можем да имаме много по-честни избори ", изясни Божанов.
" Да спрем с тези привилегии и да махнем най-сетне защитата на Борисов и Пеевски. Това чисто символно би трябвало да спре, с цел да видят хората в страната, че може да се преборим с този модел. А дали ще се образува нов модел, е наша работа като съпротива да не го позволим ", сподели още той.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




