В Нидерландия вече е разрешено автомобилите Tesla да се управляват сами
Нидерландия стана първата страна в Европа, която позволи на водачите на Tesla да употребяват функционалността за самостоятелно шофиране при изискване, че остават в автомобила и следят деликатно дейностите на системата.
Става въпрос за функционалността изцяло самостоятелно шофиране под наблюдаване (FSD Supervised), която към този момент може да се употребява в страната. " Системата за подкрепяне на лидера към този момент може да се употребява и в Нидерландия. Възможно е бъдещо разширение на обсега ѝ във всички страни членки на Европейския съюз ", показаха управляващите.
В режима системата на Tesla поема ръководството на автомобила, в това число кормилото, спирачките и паркирането. Използването ѝ обаче е възможно единствено при деен контрол от страна на лидера , който би трябвало да е подготвен да се намеси при нужда.
Става въпрос за функционалността изцяло самостоятелно шофиране под наблюдаване (FSD Supervised), която към този момент може да се употребява в страната. " Системата за подкрепяне на лидера към този момент може да се употребява и в Нидерландия. Възможно е бъдещо разширение на обсега ѝ във всички страни членки на Европейския съюз ", показаха управляващите.
В режима системата на Tesla поема ръководството на автомобила, в това число кормилото, спирачките и паркирането. Използването ѝ обаче е възможно единствено при деен контрол от страна на лидера , който би трябвало да е подготвен да се намеси при нужда.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




