Нидерландия победи Шотландия с 4:0 в контролна среща, играна на

...

Нидерландия спечели контролата си срещу Шотландия, Унгария надви Турция

Нидерландия победи Шотландия с 4:0 в контролна среща, играна на стадион " Йохан Кройф Арена " в Амстердам.

Гостите имаха добра опция да поведат в резултата, само че вратарят Марк Флекен мазета удар на Райън Кристи в гредата.

" Лалетата " откриха резултата в края на първото полувреме. Тижани Райндерс направи резултата 1:0 с изстрел от отдалеченост.

След почивката островитяните още веднъж нямаха шанс, като този път шут на Лоурънс Шенкланд разтресе напречната греда.

Сценарият от първата част се повтори. След гредата, възпитаниците на Роналд Куман се разписаха. Жоржиньо Вайналдум засече с глава центриране на Коди Гакпо.

В 84-ата минута появилия се от аварийна пейка Воут Вегхорст взе образец от своя съотборник и също записа името си измежду голмайсторите след удар с глава. Нападателят засече центриране от ъглов удар на друга запаса Джоуи Веерман.

В идната офанзива Дониел Мален също изпрати кълбото в противниковата врата, девет минути откакто се появи на терена.

В друга контрола, играна по същото време Унгария надделя Турция с минималното 1:0.

Победното попадение на стадион " Пушкаш Арена " в Будапеща пристигна след почивката. Доминик Собослай бе прецизен от дузпа за игра с ръка на Енес Юнал. В добавеното време гол на Андраш Шафер бе анулиран поради засада.