Нидерландия победи с 3:1 САЩ в осминафиналите на Световното първенство

...

Нидерландия преодоля САЩ и стана първият четвъртфиналист на Мондиала

Нидерландия победи с 3:1 Съединени американски щати в осминафиналите на Световното състезание по футбол в Катар. Депай и Блинд донесоха доста добър задатък още на полувремето за отбора, само че американците се върнаха в мача с гол на Хаджи Райт. Все отново успеха за " лалетата " беше подпечатана от Дъмфрис с гол в последните 10 минути на дуела.
Прочетете още
Още в 3-та минута се появи страхотна опция за Съединени американски щати и Пулишич се озова самичък против вратаря на Нидерландия, само че ударът му беше избавен от Ноперт.

В 10-та минута Нидерландия откри резултата, след многоходова акция Дъмфрис пусна в наказателното поле по земя към Мемфис Депай, който с доста прекрасен удар не остави шансове на Търнър за 1:0.

В 43-та минута последва мощен удар на Тимът Уеа, само че Ноперт мазета.

В добавеното време на първата част Дъмфрис откри Дейли Блинд в наказателното поле и халфът удвои преднината на Нидерландия - 2:0.

В 50-та минута Тим Рийм насочи удар след осъществяване на корнер, но Коди Гакпо успя да почисти от голлинията.

Малко по-късно Цимерман можеше да си означи автогол, само че Търнър мазета.

В 61-та минута удар на Депай беше избит в корнер.

В 72-та минута Компайнерс насочи удар, който Търнър избави, а по-късно Депай опита удар с глава при добавката, само че вратарят на американците още веднъж избави.

В 75-та минута Райт преодоля Ноперт, само че ударът беше изчистен в корнер от голлинията от състезател на Нидерландия. След осъществяването на ъгловия удар се стигна до безредие и до нова офанзива на американците, при която Пулишич пусна пас по земята към Хаджи Райт, който малко инцидентно игра с топката, само че тя влетя в мрежата неспасяемо във вратата на Ноперт - 2:1.

В 81-та минута Дейли Блинд центрира в наказателното поле към непокрития Дензел Дъмфрис, който с прекрасен удар от воле прави топката във вратата на американците за 3:1.

Така нидерландците станаха първият четвъртфиналист на Мондиала.

Нидерландия ще срещне на четвъртфиналите спечелилия от дуела сред Аржентина и Австралия.

Нидерландия: Андриес Ноперт, Юрийн Тимбер, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Дензъл Дъмфрис, Мартен де Роон (Стивън Бергвайн 46 мин.), Френки де Йонг, Дейли Блинд, Дейви Клаасен (Теун Коопмайнерс 46 мин.), Коди Гакпо, Мемфис Депай (Чави Симонс 82 мин.)

Съединени американски щати: Мат Търнър, Сержиньо Дест (Деандре Йедлин 76 мин.), Уокър Цимерман, Тим Рийм, Антони Робинсън, Юнус Муса, Тайлър Адамс, Уестън МакКени (Хаджи Райт 67 мин.), Хесус Ферейра (Джовани Рейна 46 мин.), Тимъти Уеа (Брендън Аарънсън 67 мин.), Кристиан Пулишич
Източник: trafficnews.bg