Нидерландия победи с 2:0 домакина Катар в последния си мач

...

Нидерландия спечели с 2:0 срещу Катар и зае първо място в група А

Нидерландия победи с 2:0 домакина Катар в последния си мач от груповата фаза на Мондиал 2022. " Оранжевите " завоюваха първо място в група " А " с актив от 7 точки и на осминафиналите ще се изправят против втория тим от група " В ", където са Англия, Съединени американски щати, Иран и Уелс, съобщи Българска телеграфна агенция.

Още в четвъртата минута Дейли Блинд беше покрай разкриване на резултата, само че вратарят Мешал Баршам направи избавяне. Точно 10 минути по-късно Мемфис Депай шутира над вратата.

В 26-ата минута Дейви Клаасен подаде за Коди Гакпо, който с прецизен удар осъществя третия си гол по време на шампионата в Катар.

До края на първата част нидерландският тим напълно контролираше събитията на терена.

В 49-ата минута Мемфис Депай шутира, вратарят Баршам отби кълбото и Френки де Йонг на празна врата изпревари отбраната на домакините и осъществя за 2:0.

В 68-ата минута Гакпо изведе Винсент Янсен, който отклони за Стивън Бергхаус и халфът осъществя във вратата на Катар. Голът не беше зачетен поради игра с ръка на Гакпо в самото начало на офанзивата.

Последваха спокойни минути, а във втората минута на спомагателното време шут на Стивън Бергхаус срещна напречната греда на вратата на домакините.

Катар остана на четвърто място в групата, като за първи път домакинът на Световното състезание не завоюва нито една точка.