Независимо че изигра два мача далеч от дома си, Молде

...

Молде показа на Хофенхайм как се бие в Европа

Независимо че изигра два мача надалеч от вкъщи си, Молде сподели по-голям опит и съумя да се оправи с Хофенхайм на 1/16-финалите в Лига Европа. Тази вечер в реванша скандинавците се постановиха с 2:0 като посетители в Германия, с което компенсираха за това 3:3 отпреди седмица във Виляреал (Испания), на което те се водеха домакини.

В Зинсхайм Молде имаше единствено два удара във вратата, само че ги вкара и двата, до момента в който футболистите на Хофе насочиха 26 безрезултатни изстрела. Ерик Уланд Андерсен заби и двете попадения. Той откри в 20-ата, а в добавеното време на втората част, когато домакините се бяха изнесли в предни позиции в търсене на изравнителен гол, халфът направи 2:0.

| FOCUS

Molde managed to get past Hoffenheim by winning 2:0 in Germany, mainly thanks to the heroics of their goalkeeper Andreas Linde:

90' played