Грехота е да се бута: Васил Гюров и Милена искат незаконния град за деца и възрастни в нужда
„ Незаконният град до Варна не би трябвало да се бута, а да се употребява за нещо свястно – обществени домове да вземем за пример.
Моето мнение е близо до вижданията на всеки естествен човек, като виждаме какви неща се случват, какви градежи се реализират в България. И в същото време, редом с това, виждаме в какви условия живеят у нас най-слабите. Като споделям „ най-слабите “, имам поради децата, които живеят без родителска грижа, и възрастните хора. А развиването на едно общество си проличава тъкмо по отношението му към тези хора “.
Това сподели пред „ България Днес “ Васил Гюров, фронтмен на паметната тайфа от времето на перестройката – „ Ревю “.
Музикантът добави, че е слушал дебата в Народното събрание за ориста на комплекса в Баба Алино.
„ Тук в действителност става въпрос за голямо строителство. Това са доста здания и до момента, в случай че е имало такива разрушавания, те са били на обособени обекти – дребни постройки, огради... Това си мислех и си го представях.
И в действителност е грехота, в случай че има такава липса в тези сфери – най-много обществената, за домове за децата без родители и за по-възрастните хора, това да се бута “, уточни още тогавашният непосредствен сподвижник на певицата Милена Славова.
Васил Гюров включи пред „ България Днес “ в предлагането си част от постройките на територията на Баба Алино да се трансфорат и в общински жилища за обществено слаби фамилии и жители от всички възрасти.
„ Щом става въпрос за толкоз доста здания, е належащо да бъде взето решение те да се узаконят в интерес на страната. Свидетели сме на какви ли не други места, на какви ли не други градежи, които са узаконени. За страдание в нашата страна към момента има доста образци за сиви пари, за мръсни пари, които би трябвало да се изперат, и те се перат най-успешно посредством строителство. Затова виждаме две крайности – на доста първокласни и празни здания и на доста занемарени публични, в които са настанени хора в уязвимо състояние “, акцентира още фронтменът на „ Ревю “.
Култовият музикант довери, че той е помагал и със свои персонални средства на нуждаещи се младежи. „ Голяма част от времето и силите ми отиват за това “, разкри той. Гюров за пръв път призна обществено, че е избавил от удавяне освен татко и наследник – случай, нашумял преди време в медиите, а и още „ десетки хора “.
Идеята на Гюров бе горещо подкрепена от колежката му Милена.
„ Така е редно да се направи! Да се конфискуват постройките в интерес на страната. Да се разпределят за бедстващи пенсионери и деца в потребност, другото да се разпродаде на пазарни цени и парите да отидат в общината, с цел да покрият финансовите дупки. Нормалните страни това вършат, само че в никакъв случай не позволяват да се стигне до построяването на нов неточен град... или гето! И да се санкционират всички отговорни за това, несъмнено! За наставление и образование на идващите! “, прикани безконечната рок бунтарка.
Моето мнение е близо до вижданията на всеки естествен човек, като виждаме какви неща се случват, какви градежи се реализират в България. И в същото време, редом с това, виждаме в какви условия живеят у нас най-слабите. Като споделям „ най-слабите “, имам поради децата, които живеят без родителска грижа, и възрастните хора. А развиването на едно общество си проличава тъкмо по отношението му към тези хора “.
Това сподели пред „ България Днес “ Васил Гюров, фронтмен на паметната тайфа от времето на перестройката – „ Ревю “.
Музикантът добави, че е слушал дебата в Народното събрание за ориста на комплекса в Баба Алино.
„ Тук в действителност става въпрос за голямо строителство. Това са доста здания и до момента, в случай че е имало такива разрушавания, те са били на обособени обекти – дребни постройки, огради... Това си мислех и си го представях.
И в действителност е грехота, в случай че има такава липса в тези сфери – най-много обществената, за домове за децата без родители и за по-възрастните хора, това да се бута “, уточни още тогавашният непосредствен сподвижник на певицата Милена Славова.
Васил Гюров включи пред „ България Днес “ в предлагането си част от постройките на територията на Баба Алино да се трансфорат и в общински жилища за обществено слаби фамилии и жители от всички възрасти.
„ Щом става въпрос за толкоз доста здания, е належащо да бъде взето решение те да се узаконят в интерес на страната. Свидетели сме на какви ли не други места, на какви ли не други градежи, които са узаконени. За страдание в нашата страна към момента има доста образци за сиви пари, за мръсни пари, които би трябвало да се изперат, и те се перат най-успешно посредством строителство. Затова виждаме две крайности – на доста първокласни и празни здания и на доста занемарени публични, в които са настанени хора в уязвимо състояние “, акцентира още фронтменът на „ Ревю “.
Култовият музикант довери, че той е помагал и със свои персонални средства на нуждаещи се младежи. „ Голяма част от времето и силите ми отиват за това “, разкри той. Гюров за пръв път призна обществено, че е избавил от удавяне освен татко и наследник – случай, нашумял преди време в медиите, а и още „ десетки хора “.
Идеята на Гюров бе горещо подкрепена от колежката му Милена.
„ Така е редно да се направи! Да се конфискуват постройките в интерес на страната. Да се разпределят за бедстващи пенсионери и деца в потребност, другото да се разпродаде на пазарни цени и парите да отидат в общината, с цел да покрият финансовите дупки. Нормалните страни това вършат, само че в никакъв случай не позволяват да се стигне до построяването на нов неточен град... или гето! И да се санкционират всички отговорни за това, несъмнено! За наставление и образование на идващите! “, прикани безконечната рок бунтарка.
Източник: hotarena.net
КОМЕНТАРИ




