Невъзможно е да има спекула у нас с цените на

...
Невъзможно е да има спекула у нас с цените на
Коментари Харесай

Кирил Вътев: Животновъди и земеделски стопани масово ликвидират фермите си

„ Невъзможно е да има далавера у нас с цените на свинското. Почти всяка година през лятото цените на свинското са се увеличавали, както и тази година “. Това съобщи министърът на земеделието и храните Кирил Вътев,след Консултативният съвет за месото, съобщи БГНЕС.

„ Има задоволително справедливи фактори за това – повишаване на електрическа енергия, на горива, на заплати. Но желая да ви кажа нещо, което смятам за най-важно и това не е цената на свинското. Най-важното е, че аграрни производители, които приключват работата си във фермите и ги унищожават, аграрни производители, които си унищожават градините, заради нерентабилност и неконсолидираност на агрохранителната верига, не остават в България, а отпътуват в чужбина “, заяви Вътев.

Земеделският министър означи, че не може да познае каква ще бъде цената на свинското месо наесен.

„ За страдание, нямам нито едно съображение да ви кажа с какъв брой % ще се намали цената или по какъв начин ще се промени, това го дефинира пазарът “, добави Вътев.

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР