Нерегламентирано сметище се е образувало в столичния квартал Република“ в

...
Нерегламентирано сметище се е образувало в столичния квартал Република“ в
Коментари Харесай

Нерегламентирано сметище цъфна в столичен квартал СНИМКИ

Нерегламентирано бунище се е образувало в столичния квартал „ Република “ в регион „ Люлин “, алармират читатели на GlasNews.bg.

По думите им, макар подписан контракт за разчистване от 23 декември 2025 година, техника на компанията не е направила плануваните действия, а отпадъците не престават да се натрупат. От фрагментите ясно се виждат купчини строителни и битови боклуци, ситуирани в непосредствена непосредственост до жилищни здания и зелени площи.

Живеещите в региона се оплакват от неприятни миризми, риск от разпространяване на болести и замърсяване на околната среда.

„ От седмици чакаме да пристигна техника за разчистване. Има контракт, само че действително нищо не се случва. Сметището пораства, а регионът става все по-опасен за децата и възрастните хора “, споделя нашата читателка.

Според локалните поданици, до момента сигналите към институциите не са довели до резултат. Те упорстват за незабавна интервенция от страна на районната администрация и изпълнителя по контракта, както и за следващ непоколебим надзор, с цел да се предотврати наново замърсяване.

Нерегламентираните сметища са сериозен проблем за София – като се изключи че загрозяват градската среда, те усилват риска от пожари, разпространяване на вредители и замърсяване на почвите и подпочвените води.

Очаквайте детайлности!



 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР