Непретенциозният четвъртодивизионен Заарбрюкен записа исторически успех, класирайки се за четвъртфиналите

...

Исторически успех за миньона Заарбрюкен в Купата на Германия

Непретенциозният четвъртодивизионен Заарбрюкен записа исторически триумф, класирайки се за четвъртфиналите на шампионата за Купата на Германия след победа с 5:3 в дузпите против състава на Карлсруе в финален осминафинален дуел.

След 120, в които и двата отбора не съумяха да намерят път към попадението се стигна неизбежно до осъществяването на 11-метрови наказателни удари. При тях двата отбора изпълняваха сполучливо дузпите си до 3:2 за Заарбрюкен, когато с пропуск за Карлсруе се регистрира Давид Писот. Решителната дузпа за домакините беше дело на Кристофър Шорх.

Така дребният отбор от западната част на Германия с любознание ще чака жребият за четвъртфиналната фаза на шампионата.