Необичаен студ скова Уругвай и взе жертви
Необичаен мраз скова Уругвай и аргументи гибелта на минимум 7 души, съобщи Асошиейтед прес.
Температурите в дребната страна в Южна Америка спаднаха до минус 3 градуса по Целзий поради леден атмосферен фронт от Антарктика. Това е довело до гибелта на седмина бездомници.
Виж още Сняг засипа Южна Африка, потоп отнесе учебен рейс, починаха 8 деца и шофьорът
Сега в Уругвай е началото на зимата, само че по това време на годината термометрите нормално регистрират много по-високи стойности - приблизително 9 градуса минималната и 15 градуса оптималната, заяви Българска телеграфна агенция.
Хора получават храна в кухня за небогати по време на минусовия мраз в Уругвай
Снимка: AP Photo/Matilde Campodonico/БТАВсе отново нещата последователно си идват на мястото, като температурите в страната с равнинен терен и относително дребна географска широчина към този момент започнаха да се покачват.
Страната с население от 3,4 милиона души като цяло е стопански постоянна, само че броят на бездомниците методично се усилва през последните години. По данни на държавното управление те към този момент са над 2700, като огромна част от тях живеят в столицата Монтевидео.




