Съсипаха от подигравки Асен Василев заради прасето-касича: Приличат си много!
Нелеп пърформанс си направиха тази сугрин ПП-ДБ. С слагане на арт апаратура на прасе-касичка пред постройката на Народното събрание те показаха недоволството си от план-сметката за 2026 година
Инсталацията символизира касичката на властта и централния бюджет на министъра на финансите Теменужка Петкова, изясни пред публицисти ръководителят на Политическа партия Асен Василев. Не е ясно защо ще се харчат парите при нарастване на бюджета с 800 милиона лв., сподели той.
Народният представител добави, че, в случай че не се цялостни касичката, няма да има потребност да се подвигат осигуровките и налог " дял ". План-сметката споделя, че ще вземе по 600 лева от всеки български жител, с цел да изпълни касичката на властта, сподели Василев.
Според него жителите няма да получат нарастване на заплатите следващата година, а бизнесът няма да прави вложения. Организираме и подписка за всеки, който не желае парите му да отидат в прасето-касичка, сподели още той.
На въпрос за коледните добавки за пенсионерите Василев уточни, че в случай че има задоволително пари, държавното управление би трябвало да обезпечи добавки. Това не би трябвало да е за сметка на трайното нарастване на пенсиите, означи депутатът.
Арт инсталацията на Политическа партия провокира всеобщи насмешки в обществените мрежи:
- Днес в Триъгълника на властта Политическа партия показаха новото си розово политическо изкуство, пред което самият водач театралничи с особена горделивост.
- Приликата в тази арт апаратура е внимателно подчертана… а розовото единствено укрепва тези нюанси на характера, които думите мъчно разказват, само че изкуството... нежно разкрива.
Ralitsa Kovacheva: Проява на неприятен усет е да задяваш някого, че е пълен. Но е напряко неуместно да го правиш, в случай че самият ти си пълен, щото аналогиите сами се натрапват...Из мрежата към този момент се майтапят, че това било новото лого на Политическа партия. Едно куче като не знае да лае, единствено вкарва вълка в кошарата.
Владимир Зарков: Живял съм при Тато, Царя и Бойко, само че подобен фетиш не съм виждал! Да повдигнат монумент на Асен в центъра на София
Anita Peteva: Този Василев е в огромна рецесия след назначението на Спецов!
Valeri Stoianov: А куче???? касичка!
Gichka Anastasova: Асен Василев ревнува, в огромна рецесия е.
Гюла Димитрова: Те и ковчези и бесилки слагаха,но май ще се окажат за тях.
Дора Генкова: Жълтопаветна дебилщина
Чавдар Кирилов: Злобни, бездарни простаци!
Невен Каръков: Поредната нецензурност на корумпетата????
Детелина Сейнова: Простотия....
Стефан Стоянов: Това Кокорчо от Политическа партия ли е.Много си наподобяват
Ana Krastanova: Поредната идиотщина и безумство на безсилните!
Невен Каръков: Поредната нецензурност на корумпетата
По обяд депутатът от ДПС-НОВО НАЧАЛО Станислав Анастасов изрисува забавно обръщение върху розовото прасе, което Политическа партия инсталираха пред постройката на Народното събрание.
„ Асена не е гей “, изписа с черен спрей Анастасов върху снагата на декоративната касичка. Вероятно по този автентичен метод той направи отпратка към изказванието на досегашния ръководител на Политическа партия Кирил Петков, който в едно телевизионно студио сподели: „ Асен не е гей “ в опит да отбрани бутафорно приятеля от детските си години.
Селфи с прасето-касичка си направи и Лена Бориславова.




