Мутафчийски: Аз предложих да няма повече брифинги
" Некоректно е да се каже, че Щабът е спрял работа и би трябвало да му се каже последно " Сбогом ". Това обезсмисля всичките ни старания. Молбата за смяна в оповестението беше персонално моя. Това е общоизвестен факт. Ние дори искахме единствено с прессъобщение да се дава информация, а въпросите да са към отрасловите министерства или Щаба. Не може да намаме разногласия с премиера. Предложихме дори да няма брифинги. Искаме да се вземат най- верните решения. Най-важното е по какъв начин ще живеем към този момент с вируса. Това е най-важното, което се разяснява и по което се работи. Важно е да се посочи концепцията и детайлностите за обособените сфери. " " Изказвам съболезнования за умрялата ни колежка- тя е една от първите инфектирани от Спешна помощ. Вчера ненадейно е влошила положението си, интубирана е - макар положените старания, въобще не е стигнала до интензивно поделение. Починала е в Спешния център. Колежката ни е
983 са направените проби за последните 24 часа. Лабораторно доказаните са 23, като общият брой става 1611. Активните области са 9. Новите 23 са разпределени 6 в София, 8 във Видин, Сливен - 3, а в Благоевград, Пловдив, Пазарджик, Плевен, Стара Загора и Ямбол по 1. Новите случаи на инфектираните деца са 2 - на 10г. и 11г. във Видин. Това съобщи Димо Димов, секретарят на Националния действен щаб.
Източник: varna24.bg
КОМЕНТАРИ




